$
מכשירים ומדריכים

חגיגה לגיימרים: אינטל חשפה מעבד רב עוצמה למחשבי משחקים

הדגמים החדשים במשפחת i9 עוצמתיים אך חסכוניים בצורה שמאפשרת לבסס עליהם מחשבי גיימינג דקים וקלים יותר. יצרניות המחשבים הציגו דגמים שמתבססים על המעבדים הללו, שעוצבו במיוחד כדי לשפר ביצועים במשחקים

שירות כלכליסט 17:3224.04.19
אינטל חשפה אתמול (ג') דגמים חדשים של מעבדי i9, שנועדו למחשבי גיימינג ניידים. בתוך כך, הציגו יצרניות המחשבים לפטופים ראשונים שיתבססו עליהם.

 

 

המעבדים נקראים 9850H ו-9950HK ופיתוחם הובל מישראל, בסיוע צוות הגיימינג הייעודי של ענקית השבבים בארץ. המעבדים מסוגלים לפעום במהירות של יותר מחמישה גיגה-הרץ, ונבנו כך שיפעלו בצורה יעילה יותר עם כרטיסי מסך חזקים, זכרונות מהירים ורכיבים אחרים שמאפיינים מחשבי משחקים. בנוסף, יתמכו במעבדים בזיכרון פעולה של עד 128 גיגה-בייט.

מחשב גיימינג של אייסר מחשב גיימינג של אייסר צילום: acer

 

 

לטענת החברה, מאפשרים המחשבים שיפור של 56% במניין הפריימים לשנייה וזמני תגובה מהירים יותר גם במשחקים תובעניים במיוחד. אמנם ביצועי המשחקים תלויים לא פחות בכרטיס המסך של המחשב, אך גם המעבד הוא אלמנט מהותי מאוד.

 

כמעט כל חברות המחשבים הציגו לפטופים חדשים שמריצים את המעבד, כשמדובר בעיקר בסדרות היקרות ביותר שלהן. למשל, אייסר שילבה את המעבדים החדשים במחשבי סדרת פרדטור, אסוס התקינה אותם ב-Mothership, מחשב גיימינג מתקפל בעיצוב שמזכיר מזוודה ועוד.

 

 

מחשב הבלייד פרו של רייזר, שמבוסס על המעבדים החדשים מחשב הבלייד פרו של רייזר, שמבוסס על המעבדים החדשים צילום: Razerr

 

 

לאינטל יש בשוק מעבדים חזקים יותר, בעלי שמונה ליבות, ויכולת להריץ 16 תהליכים (נימים) במקביל, אך מעבדים אלה גם יקרים ביותר וגם מצריכים קירור מסיבי, כזה שלא מאפשר לבסס עליהם לפטופ עם גוף דק. למשל, חברת הגיימינג רייזר הציגה את ה-Blade Pro, בעל מסך 17 אינץ' ובעל גוף במשקל 2.75 ק"ג, מהקלים ביותר בקטגוריה. עוביו קצת פחות משני ס"מ, והמידות הללו עושות אותו לנייד בהרבה ממחשבי 17 אינץ' אחרים.

 

 

 

לפי הערכות השיפור בביצועים לעומת הדור השמיני לא יהיה עצום; בסופו של דבר, זה עדיין שבב 14 ננומטר, עם מספר מוגבל של טרנזיסטורים שאפשר להניח בו. ואולם, שיפורי התמיכה ברכיבי גיימינג ותקשורת יציגו הבדל שחסידי חומרה אדוקים יוכלו להבחין בו. הביצועים ינותחו לעומקם בעתיד בסקירות הרלוונטיות בכלכליסט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x