$
הייטק והון סיכון

חברת הסייבר VDOO גייסה 32 מיליון דולר

החברה פיתחה טכנולוגיה לאיתור פרצות אבטחה במערכות אינטרנט הדברים ובמערכות משובצות-מחשוב בתשתיות תעשייה ואחרות. את סבב הגיוס הובילו הקרנות WRVI Capital ו-GGV Capital, והשתתפה בו שורת משקיעים בולטים

מאיר אורבך 13:0124.04.19

חברת הסייבר הישראלית VDOO גייסה 32 מיליון דולר בסבב שני, אותו הובילו הקרנות WRVI Capital ו-GGV Capital, והשתתפה בו שורת משקיעים בולטים: NTT Docomo שהצטרפה לגיוס בעקבות שיתוף פעולה בין החברות; MS&AD Venture; אביגדור וילנץ מייסד גלילאו ואנפורנה לאבס; Dell קפיטל; קרן 83North והמשקיע דייב סטרום, שהוביל את סבב הסיד של VDOO. בסך הכל, גייסה החברה 45 מיליון דולר.

 

 

החברה פיתחה פלטפורמה לאבטחת אינטרנט הדברים ומערכות משובצות מחשוב (Embeded systems). הגיוס יאפשר לה להרחיב את פעילותה בשוק ה-IoT ולהרחיב את פיתוחיה בתחום הניתוח האוטומטי של ליקויי אבטחה. החברה הוקמה ב-2017 בידי נתי דוידי ואורי אלטר (מנכ"לים משותפים) ואסף קרס (סמנכ"ל טכנולוגיה) והיא מעסיקה 56 עובדים, מהם 47 במשרדיה בתל אביב.

 

מייסדי החברה אורי אלטר, אסף קרס ונתי דוידי מייסדי החברה אורי אלטר, אסף קרס ונתי דוידי

 

 

הפלטפורמה של החברה מאפשרת ללקוחות לאתר ליקויי אבטחה ולהטמיע את התיקונים שלהם בקנה מידע גדול, בהתקנים ותיקים וחדשים כאחד.

 

הטכנולוגיה של VDOO עושה שימוש ביכולות למידת מכונה כדי ליצור פרופיל אבטחה לכל התקן באמצעות איתור סט האיומים ייחודי המאפיין אותו, עריכת בדיקות חדירה וביצוע ניתוח מלא של פערים. לטענת החברה, סייעה ב-18 החודשים האחרונים לעשרות יצרנים להתמודד עם 150 פרצות אבטחה לא ידועות ("פרצת יום אפס") ועוד יותר ממאה אלף פרצות אבטחה מוכרות.

 

לראיית VDOO, בעיית האבטחה של התקנים משובצים אינה ספציפית לתחום מסוים של מוצרים; מאגר המידע שנאסף במסגרת המחקר שלה כולל קושחות התקנים מסוגים רבים של מוצרים - בטיחות ואבטחה פיזית, בניינים חכמים, שירותים רפואיים, תעשייה, רכב, התקני רשת ארגוניים, טלקום ובתים חכמים. רבים מההתקנים הפגיעים שזיהתה VDOO מחוברים ישירות לאינטרנט, ביניהם מצלמות אבטחה, מערכות הקלטה, רכיבי רשתות, ממירים ורכיבים תעשייתיים כבקרים פיזיים-לוגיים.

 

 

"VDOO היא הראשונה שנוקטת בגישה ייחודית והוליסטית המתמקדת בעזרה ליצרני ההתקנים" מסר ליפ-בו טאן, שותף מייסד ב-WRVI Capital, קרן הון סיכון בינלאומית מובילה המתמקדת ביצרני ציוד מקורי (OEMs) של מערכות משובצות. " לראשונה מזה עשרות שנים, אני עד לביקוש ברור לאבטחת התקנים, נושא שעולה רבות במפגשים שאנו עורכים עם יצרני התקנים משובצים ברחבי העולם כמו גם עם יצרניות תכנה ענקיות".   

בטל שלח
    לכל התגובות
    x