חדשות טכנולוגיה

סטודנט תובע מיליארד דולר מאפל: "הפכה אותי לגנב על בסיס תוכנת זיהוי פנים"

לדברי אוסמן בעה מארה"ב, טעות בפלטפורמת תוכנה הגדירה אותו כמי שפרץ לחנויות אפל סטור והובילה למעצרו; זאת בעוד הפושע האמיתי עדיין מסתובב חופשי. אפל מסרה שאינה מנטרת ברציפות את פני המבקרים בחנויות, אך מעסיקה חברה שמנתחת סרטוני אבטחה

רפאל קאהאן 12:3724.04.19

סטודנט אמריקאי בשם אוסמן בעה תובע מאפל פיצוי בסך מיליארד דולר על שהפעילה מערכת זיהוי פנים בחנויות אפל סטור, וטעות בה הובילה למעצר שווא שלו. לפי דיווח של the Verge, דחתה אפל את הטענות ומסרה שאינה סורקת את פני המבקרים בחנותה.

 

 

ראשית הסיפור במעצרו של בעה בניו יורק, בגין חשד לפריצות וגניבות במספר חנויות אפל סטור בארצות הברית. הוא זוהה בידי מערכת זיהוי פנים, שסרקה סרטוני אבטחה וקבעה שהוא הגנב. בדיקה של משטרת ניו יורק גילתה שבעה אינו האשם, ושהפושע האמיתי פשוט דומה לו. כמו כן, המשטרה לא הכחישה שנשענה על כלי זיהוי פנים כלשהו, שכנראה ביצע את הטעות.

 

חנות הדגל של אפל בניו יורק חנות הדגל של אפל בניו יורק צילום: בלומברג

 

 

לפי הערכות, מי שביצע את זיהוי הפנים עצמו הוא חברת Security Industry Specialists, קבלנית אבטחה של אפל שמפעילה כלי ניתוח של סרטוני אבטחה. היא ואפל מצניעות את קשריהן, כדי שלא לעורר אי נוחות בקרב עובדי החנויות ומבקריהן.

 

 

אפל נחשבת לחברה שמתאמצת לצמצם פגיעות בפרטיות המשתמשים שלה, והפרשה מגיעה בתזמון לא נוח עבורה: רק השבוע קרא טים קוק להחלת רגולציה קשוחה יותר על חברות טכנולוגיה שעלולות לפגוע בחירויות הציבור, בשל היעדר גבולות מתאימים. ואולם, לפי הערכות, תסתיים התביעה בהסדר סולידי; סכום הפיצוי שדורש בעה מופרך לחלוטין. פרקליטו נימק את הפיצוי בכך שהמעצר בוצע בבוקרו של מבחן חשוב במוסד האקדמי בו לומד התובע, והמקרה הוביל לירידה בממוצע הציונים שלו. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x