$
הייטק והון סיכון

חברת Rapid Medical גייסה 20 מיליון דולר

החברה פיתחה כלים לטיפול במפרצות, שבץ ובעיות אחרות בכלי דם, שאושרו למכירה בארץ ובאירופה ובקרוב גם בארצות הברית. את הסבב הובילו קרן JAM Capital וחברת מיקרופורט, שגם תשווק בלעדית את מוצרי רפיד בסין

מאיר אורבך 12:0423.04.19
חברת מדעי החיים הישראלית רפיד מדיקל (Rapid Mwdical), שמתמחה במוצרים לכלי הדם, גייסה 20 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי שהושלם לדבריה בביקושי יתר. הוא הובל בידי קרן JAM Capital Partners חברת MicroPort. בנוסף השתתפו בסבב הקרנות אגט, Rocson, והמשקיעים הנוכחיים בחברה. עד כה גייסה רפיד 38 מיליון דולר והיא מעסיקה 35 עובדים ביוקנעם.

 

 

הכספים שגויסו ישמשו את החברה לביסוס נוכחותה העסקית בארה"ב לקראת קבלת אישורים רגולטורים, להרחבת צוות המכירות באירופה וכן לפיתוח מוצרים נוספים. כמו כן הכספים ישמשו להשלמת הניסוי הקליני בארה"ב, שמגייס חולים בהצלחה מאז מאי 2018. רפיד מפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרים לטיפולים בכלי דם, ביניהם כלי להוצאת קרישים הגורמים לשבץ מוחי חריף וכלי סיוע בטיפול במפרצות שאינו מצריך חסימה של כלי הדם במוח - שניהם מאושרים למכירה באירופה ובישראל.

 

עוד גיוס מוצלח בתחום מדעי החיים. אילוסטרציה עוד גיוס מוצלח בתחום מדעי החיים. אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

 

"הגיוס הנוכחי הוא ראיה להשפעה הפוטנציאלית של המוצרים והטכנולוגיה שלנו על חולי שבץ", מסר רונן אקהויז, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה. "סבב זה יאפשר לנו להמשיך לבנות את הנוכחות המסחרית שלנו ולפתור צרכים קליניים שלהם אין כיום מענה".

 

 

 

"הטכנולוגיה פורצת הדרך של רפיד מדיקל עתידה לשפר בצורה ניכרת את הטיפול בשבץ", מסר ג'ון מקקלום, שותף מנהל בקרן JA, "וכן להגדיל בצורה משמעותית את השוק על ידי מוצרי החברה שמיועדים לטפל באזורים במוח בהם לא ניתן לטפל עם הטכנולוגיות שנמצאות כיום בשוק. אנחנו מעודדים מהצלחת החברה עד עתה ומצפים לבנות יחד חברה בינלאומית מובילה". מיקרופורט ורפיד חתמו על הסכם שת"פ במסגרתו תשווק הראשונה בלעדית את מוצריה של האחרונה בסין. ברוס ואנג, דירקטור מטעם מיקרופורט, הוסיף: "אנחנו מאוד שמחים על שיתוף הפעולה עם רפיד מדיקל ומצפים להבאת המוצרים המצוינים שלהם לשוק הסיני ולקידום הטיפול בשבץ בצינתור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x