$
אפליקציות

ניסיון ההסתרה כשל: עובדי פייסבוק נחשפו בשוגג למיליוני סיסמאות אינסטגרם

לפני מספר שבועות נחשפה בבלוג אינסטגרם דליפת מידע, במסגרתה קיבלו עובדים בחברה גישה לעשרות אלפי סיסמאות פרטיות בטעות; עתה התברר שהחברה ערכה את הפוסט - ומדובר במיליוני חשבונות. בנוסף, נשענה החברה על נושאים בוערים בפוליטיקה האמריקאית כדי לצמצם את חשיפת הפרשה

רפאל קאהאן 16:2521.04.19

פייסבוק ניסתה לטשטש ולהסתיר חשיפה, שחששה שתגרום לה לבעיית יח"צ חדשה: הגרדיאן הבריטי דיווח אמש שהחברה הודיעה שדליפת מידע מאינסטגרם, אותה חשפה לפני מספר שבועות, התגלתה כגדולה וחמורה משדווח בתחילה; ב-20 במרץ פרסמה מסרה החברה שעשרות אלפי סיסמאות משתמשי אינסטגרם נחשפו לעיני עובדים שלה; עתה התגלה שערכה את הפוסט בבלוג שלה בו הוצג המקרה - וכתבה שמדובר במיליוני סיסמאות.

 

 

ה-20 במרץ נבחר בכוונה; החברה ניצלה את הסערה התקשורתית שבפרסום דו"ח חקירת הקשר הרוסי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, כדי לצמצם את החשיפה היחסית של הדליפה. ההודעה על היקף חשיפת הסיסמאות באינסטגרם הופיעה בצורה מאוד צנועה, בעוד ההודעה על הדליפה בפייסבוק עצמה היתה קצת יותר בולטת; החברה מסרה שאיפשרה בטעות לעובדיה גישה לבין 200 ל-600 מיליון סיסמאות פייסבוק.  

 

דליפה מפייסבוק ומאינסטגרם דליפה מפייסבוק ומאינסטגרם

 

 

הסיסמאות שנחשפו במקור היו של משתמשי פייסבוק לייט - גרסה רזה של האפליקציה למכשירים חלשים, שנבנתה לפעולה בשווקים מתפתחים. ארגוני הגנת פרטיות מסרו לגרדיאן שהתנהלות פייסבוק בפרשה מוכיחה ניסיון לקבור את הסיפור ולהימנע מאחריות ומביקורת ציבורית.

 

 

 

דובר פייסבוק מסר שמדובר בנושא שכבר דווח ושהחברה רק "למדה" שמספר הסיסמאות החשופות היה גדול משנמסר במקור. "אין שום עדות על כך שנעשה שימוש לא תקין או פלילי בסיסמאות האלה", הוסיף. בפועל, אין מידע על שימוש לא חוקי או בעייתי בסיסמאות שנחשפו, אם כי עדיין מדובר בתקלה; אין סיבה שפרטי גישה יהיו זמינים לעובדים בחברה, שלא במקרים פרטניים של אימות זהות או חקירת פריצה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x