$
חדשות טכנולוגיה

רגע לפני ההנפקה: השקעה חדשה של מיליארד דולר באובר

טויוטה וסופטבנק ישקיעו את הסכום יחד עם ספקית חלקי החילוף היפנית דנסו בחטיבת פיתוח המכוניות האוטונומיות של אובר. ההשקעה מקנה לחטיבה שווי אסטרונומי של יותר מ-7 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 10:0719.04.19
שבועות ספורים בלבד לפני ההנפקה המצופה שלה, חשפה אובר עסקה חדשה במסגרתה יושקעו מיליארד דולר בחטיבת פיתוח המכוניות האוטונומיות שלה.

 

 

 

על פי פרטי העסקה, טויוטה והספקית היפנית לחלקי חילוף לכלי רכב דנסו (Denso) ישקיעו ביחד 667 מיליון דולר בחטיבה, בעוד שקרן ויז'ן של סופטבנק תשקיע 333 מיליון דולר נוספים. סופטבנק היא כבר בעלת המניות הגדולה ביותר באובר, בעוד שטויוטה השקיעה 500 מיליון דולר בחברה בשנה שעברה.

 

מונית של אובר מונית של אובר צילום: yahoo

 

 

ההשקעה מעניקה לחטיבה, הנקראת ATG (קיצור של Advanced Technologies Group) הערכת שווי של 7.25 מיליארד דולר, ויוצרת למעשה ישות תאגידית חדשה עם דירקטוריון משל עצמה. נציגי החברות המשקיעות השתתפו אתמול (ה') בטקס החתימה על הסכם ההשקעה שהתקיים במטה אובר בסן פרנסיסקו. את הטקס הובילו מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי ואריק מייהופר, מי שעומד בראש החטיבה.

 

אובר השיקה רשמית את תהליך ההנפקה הציבורית הראשונה (IPO) בשבוע שעבר, אז הגישה את התשקיף. השלב הבא הוא רוד שואו למשקיעים פוטנציאליים שייצא לדרך בסוף החודש. על פי התשקיף, ענקית התחבורה השיתופית מתכננת להנפיק לפי שווי שוק מוערך של כ-120 מיליארד דולר.

 

יריבתה הקטנה יותר של אובר, ליפט הונפקה בסוף מרץ אך מחיר המניה נפל מאז על רקע חשש המשקיעים מההפסדים הכבדים שלה. ההשקעה הנוכחית מעניקה לאובר הון חדש לפיתוח הטכנולוגיה למכוניות ומשאיות ללא נהג, שלטענת אובר היא מהותית למודל העסקי ארוך הטווח של החברה.

 

טויוטה התחייבה להשקיע 300 מיליון דולר נוספים בשלוש השנים הבאות כדי לעזור לכסות את הוצאות החטיבה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x