$
אפליקציות

במקום אלקסה: פייסבוק מפתחת פלטפורמת הפעלה קולית

עד כה, נשענה החברה על הפלטפורמה של אמזון ליישומי הפעלה קולית ברמקולים החכמים שלה. עתה הודיעה שהיא מפתחת סייענית חכמה שתהווה כלי ממשק עיקרי ברמקולים, וכלי ממשק משני במשקפי המציאות המדומה מסדרת אוקולוס

שירות כלכליסט 14:3318.04.19

פייסבוק מפתחת סייענית חכמה משלה, שנועדה לפעול במסגרת מוצרי המציאות המדומה של אוקולוס וברמקולים החכמים מסדרת Portal.

 

 

אתמול דיווח אתר CNBC שהרשת החברתית מפתחת סייענית קולית מלאה, שנועדה להוות אמצעי ממשק מרכזי בדומה לסירי של אפל, לאלקסה של אמזון ואסיסטנט של גוגל. ואולם, מספר שעות לאחר מכן מסרה פייסבוק ל-The Verge שפיתח כזה אכן מתבצע, אך לא מדובר בכלי מאותו סוג; הסייענית של הרשת החברתית תפעל רק במוצריה, כשברמקולים החכמים תהווה כלי ממשק מרכזי, אך בקסדות המציאות המדומה תהיה רק כלי עזר ומשלים ממשק. כיום נשענים הרמקולים של פייסבוק על פלטפורמת אלקסה של אמזון.

 

רמקול הפורטל של פייסבוק רמקול הפורטל של פייסבוק צילום: פייסבוק

 

 

לפי מקורות CNBC, הפרויקט בפייסבוק החל בשנה שעברה, קצת לפני ההודעה על ביטול הצ'טבוט M, שתוכנן לעבוד בתוך אפליקציית המסנג'ר. פייסבוק הבינה שבוטים בתוך המסנג'ר אולי נראו בתחילה כרעיון טוב, אך שמשתמשים לא אוהבים אותם ולא מרבים להיעזר בהם - ולכן בחרה באפיק פיתוח אחר.

 

 

נכון להיום, מפעילה פייסבוק מחקר בינה מלאכותית שמכוון לפתרון בעיות התוכן שלה: איתור פוסטים זדוניים, פייק ניוז, תוכן בלתי חוקי ומשתמשים פיקטיביים למיניהם. פעילות ה-AI בתחום הממשק תצטרך יכולות אחרות בתכלית, וככל הנראה שגם תשתית מחשוב מתאימה. עדיין לא ידוע מתי תושק פלטפורמת ההפעלה הקולית של פייסבוק, ואילו רכיבי ביטחון יכללו המכשירים שיריצו אותה, כך שימנעו מקרים של האזנה חשאית - ערובות מובנות ונדרשות, בהתחשב ברקורד האיום של פייסבוק בשמירה על פרטיות המשתמשים. החברה כבר נתפסה פעם אחת בהאזנת סתר דרך רמקולי הפורטל, ולא ברור איך השפיע העניין על מכירותיהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x