$
אינטרנט

פייסבוק: גנבנו בטעות מידע אישי מ-1.5 מיליון איש

הרשת החברתית העתיקה ושמרה מיילים של אנשי קשר ממשתמשים שנרשמו אליה במהלך 2016, ועשתה זאת בצורה חשאית. לטענתה, מדובר בטעות והמידע האישי נמחק. החברה מודיעה אישית למשתמשים שנפגעו מן המהלך שלה

רפאל קאהאן 11:2818.04.19

פייסבוק הודיעה אמש (ד') שהעלתה בטעות לרשת מיילים של אנשי קשר שאספה מכ-1.5 מיליון משתמשים חדשים במהלך 2016. על פי דיווח של ביזנס אינסיידר, התקלה ארעה במסגרת הליכי הפתיחה של חשבונות המשתמשים.

 

 

בעבר התהליך כלל הצעה למשתמשים לשתף את רשימות אנשי הקשר שלהם עם פייסבוק, שתוכל להציע להם להתחבר אליהם בשירות שלה בקלות. הצעה זו בוטלה ב-2016, אך לטענת החברה, לא נוטרל התהליך כשורה - מה שגרם לאפליקציית פייסבוק לסרוק את המכשיר ולהשיג כתובות מייל של אנשי קשר.

 

סליחה, גנבנו בטעות. אפליקציית פייסבוק סליחה, גנבנו בטעות. אפליקציית פייסבוק צילום: depositphotos

 

 

התוצאה: המשתמשים לא היו מודעים לכך שהם משתפים את אנשי הקשר שלהם; האירוע לא הוגבל למשתמשים במדינה או בשוק ספציפיים, אך פייסבוק מסרה שרשימות אנשי הקשר לא שותפו עם צד שלישי ושהיא מחקה אותן ברגע שהבינה שביצעה טעות. זאת ועוד, פייסבוק החלה להודיע לכל המשתמשים שנפגעו ותאפשר להם לוודא אילו פרטי אנשי קשר הם משתפים עם פייסבוק בהגדרות החשבון שלהם.

 

התופעה נחשפה על ידי חוקר אבטחה ששם לב שהרשת החברתית החלה לבקש ממשתמשים מסוימים להכניס את פרטי ההתחברות שלהם מחדש, כנראה כדי לוודא שמי שמחובר תחת הפרטים האמורים יכול לקבל גישה לאנשי הקשר.

 

 

 

האירוע הוא האחרון בשורה ארוכה של מקרי הפרת פרטיות חמורים בהם מעורבת הרשת החברתית. פייסבוק עומדת תחת עינם הפקוחה של רגולטורים במדינות רבות, וחוקים כ-GDPR שנכנסו לתוקף באיחוד האירופי גם חושפים אותה לקנסות כבדים ביותר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x