$
מכשירים ומדריכים

מבוכה בסמסונג: מסכי הגלקסי המתקפל כושלים בידי הסוקרים

מספר מכשירים הועברו לעיתונאים מומחים בארצות הברית ואירופה - וארבעה מהם דיווחו שהמכשיר החדשני חווה כשלים טכניים במסך כשקיפלו אותו. לטענת החברה, הנושא בבדיקה - ויתכן שמדובר בתקלת תפעול. זאת, בעוד המלאי הראשון כבר נמכר כולו בהזמנה מוקדמת

שירות כלכליסט 08:5218.04.19

סמסונג העבירה בשבוע האחרון מכשירי גלקסי Fold ראשונים לסקירות בכלי תקשורת בארה"ב ובאירופה - ועתה נודע שלפחות ארבעה מהם חדלו לפעול בשל תקלה. לא ידוע כמה טלפונים הועברו לעיתונאים, אך ככל הנראה שמדובר בעשרות יחידות. המכשירים הגיעו לידי סוקרים מקצועיים, ביניהם בבלומברג, ב-engadget וב-The Verge.

 

 

הכתבים דיווחו על כשלים קריטיים בתצוגה שנגרמו בגלל סוגיה טכנית לא ידועה, או בגלל סוגיית תפעול; כתב בלומברג מארק גרומן הסביר שמסך הטלפון הראשי מגיע עם שכבת הגנה שדומה מאוד לכיסוי הפלסטיק השקוף שנמצא על כל טלפון כשהוא מוצא מהאריזה. ואולם, במקרה של הגלקסי, מהווה הכיסוי חלק מהמסך עצמו. גרומן התבלבל והסיר את הכיסוי, מה שכנראה גרם לכשל.

 

מכשיר הגלקסי Fold מכשיר הגלקסי Fold צילום: רויטרס

 

 

ואולם, לא ברור אם גם יתר הסוקרים טעו באותה הצורה. הם דיווחו על קריסה הדרגתית של המסך, כשבתחילה צידו השמאלי כבה וחדל מלתפקד, ואז כשל גם הימני. המסך המשני הקטן יותר, שנמצא בגב הטלפון, פעל כשורה. כמה מהם דיווחו גם על מוזרויות תצוגה אחרות, כגון מסכים מרצדים ומסכים שצורבים מחוות תנועה ומשאירים אותן על פניהם, בעיקר כשיש מגע בין המסך והציפורן. יש בכך היגיון, אם אכן הוסרה שכבה מהמסך, מה ששינה את מידת ההולכה והבידוד שלו.

 

אנליסטים מבלומברג הזהירו שהעניין עלול להפוך לבעיית תדמית עבור החברה; אם סוקרים מקצועיים טעו ופגמו במכשיר, אין כל ערובה שהמשתמש הפרטי לא יטעה באותה הצורה. סמסונג כבר חוותה כשל סדרתי במכשיר עילית בעבר - בפרשת הגלקסי Note 7 שליקוי בסוללה שלו גרם להתלקחויות ספונטניות ולביטול המוצר. החברה הסיקה מסקנות ולמדה מהפרשה ההיא, ולא תטעה כך שוב. האנליסטים אמרו שיתכן שעל סמסונג לדחות את השקת הטלפון העולמית, שמתוכננת ל-26 בחודש. הגלקסי פולד הוא מכשיר חשוב מאוד עבור החברה, בהיותו הסמארטפון ההיברידי הראשון שלה והוכחה ליכולתה לבנות מסכים גמישים בקנה מידה מסחרי. הטלפון עולה כאלפיים דולר, אך המחיר הזה לא עוצר את הקהל הרחב; לפי דיווח של Droid Life, שלשום שלחה החברה הודעה לאנשים שנרשמו לרכישת הטלפון בהזמנה מוקדמת והתנצלה על שהמלאי הראשון כבר אזל. החברה הבטיחה שהנרשמים יוכלו לקנות מכשיר בהקדם האפשרי, לכשתחדש את המלאי.

 

 

סמסונג מסרה בתגובה: "מספר מצומצם של מכשירי גלקסי Fold הועברו לכלי תקשורת לצורך סקירה. קיבלנו מספר דיווחים בנוגע למסך הראשי ביחידות הבדיקה שסופקו. נבחן את היחידות האמורות באופן מעמיק כדי לגלות מה גרם לכך. בנפרד, מספר סוקרים דיווחו שהסירו את השכבה העליונה של התצוגה, מה שגרם נזק לטלפון. המסך הראשי של הגלקסי Fold כולל שכבת הגנה, שהיא חלק ממנו ונועדה להגן עליו מפני שריטות. הסרת השכבה או הוספת חומרים עלולות לגרום לנזק. אנו נבטיח שהמידע הזה יהיה ברור לצרכן".

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x