$
הייטק והון סיכון

חברת הבריאות הדיגיטלית Aidoc גייסה 27 מיליון דולר

החברה פיתחה כלי AI שבוחן סריקות רפואיות ומגלה מחלות וסיבוכים קריטיים, מה שמייעל טיפול בחולים. את סבב הגיוס הובילה הקרן האוסטרלית Square Peg

מאיר אורבך 17:5417.04.19

חברת טכנולוגיות הבריאות איידוק (Aidoc) גייסה 27 מיליון דולר בהובלת הקרן האוסטרלית Square Peg. ובהשתתפות משקיעיה הקיימים - הקרנות מאגמה, TLV פרטנרס ו-Emerge. הסבב מעלה את סך גיוסיה ל-40 מיליון דולר.

 

 

איידוק פיתחה תוכנה לביצוע סריקות רפואיות שנשענת על נתוני מיליוני סריקות אמת, ומסוגלת להבדיל בין סריקה תקינה לפגומה. כלי בינה מלאכותית רץ ברקע ובוחן כל סריקה, כשהוא מחפש מחלות קריטיות וסיבוכים אפשריים, ואז מדווח לרופאים ומסייע בתיעדוף הטיפול. 

 

בינה מלאכותית לאיתור סיבוכים ומחלות. אילוסטרציה בינה מלאכותית לאיתור סיבוכים ומחלות. אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

 

החברה הוקמה ב-2016 על ידי אלעד וולך (מנכ״ל), מיכאל ברגינסקי (סמנכ"ל טכנולוגיה) וגיא ריינר (סמנכ״ל פיתוח), כולם בוגרי תוכנית תלפיות של צה"ל. החברה מעסיקה 60 עובדים עם משרדים בישראל, אירופה וארצות הברית. בארץ עובדת איידוק בשת"פ עם בית החולים שיבא.

 

 

"אנחנו מקבלים תגובות מצויינות מ-100 האתרים השונים שבהם אנחנו עובדים כיום", מסר וולך. "אנחנו חשים אחריות רבה להכניס את המוצר שלנו לכמה שיותר בתי חולים ומקווים להגיע ל-500 בתי חולים בשנתיים הקרובות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x