שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בריטניה: פייסבוק צריכה לחסום את כפתור הלייק לגולשים מתחת לגיל 18

נציבות המידע המלכותית ממליצה להגביל את יכולתן של חברות אינטרנט למשוך קטינים לשירותיהן; כמו כן, הומלץ לחייב את החברות לנטרל עבור צעירים את שירותי המיקום. העונש המומלץ על כל הפרה: קנס של עד 4% מההכנסות הגלובליות

שירות כלכליסט 18:1315.04.19

משרד נציב המידע המלכותי של בריטניה, רגולטור הגנת המידע בממלכה המאוחדת, פרסם שורת המלצות שנועדו להגביל את יכולתן של חברות אינטרנט לעקוב אחר קטינים ולהשפיע עליהם.

 

 

במכתב שפורסם היום (ב') תוארו 16 המלצות, ביניהן חסימת כפתורי הלייק של פייסבוק עבור גולשים מתחת לגיל 18. כמו כן, המליץ המשרד להטמיע כלים לאימות מדויק יותר של גיל המשתמשים, לנטרל איסוף נתוני מיקום של קטינים, למנוע מהם מלשתף מידע באופן נרחב ברשתות חברתיות למיניהן וליידע את הוריהם בפעולותיהם המקוונות.

 

לייקים ושיתופים? רק לילדים גדולים לייקים ושיתופים? רק לילדים גדולים צילום: שאטרסטוק

 

 

עמדת הנציב הושפעה מהקו הכללי של ממשלת בריטניה מול פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות, שהוקשח לאחרונה; משרד הנציב גיבש את המלצותיו לאחר מחקר שכלל 280 בני נוער, בו השתתפו מעצבים, מפתחי אפליקציות, אנשי אקדמיה ועוד.

 

כחלק מהמלצות הרגולטור, חריגה מההגבלות האמורות צריכה לכלול עונשים חמורים; אנשי המשרד המליצו לממשלת בריטניה לאמץ את המודל של חוקי הגנת הפרטיות GDPR, לפיהם הפרה יסודית של נוהל תגרור קנס של 20 מיליון יורו או 4% מההכנסה השנתית העולמית של החברה המפרה - הגבוה מבין השניים.

 

 

 

משרד נציב המידע הוא שהעניש את פייסבוק בקנס של חצי מיליון פאונד בגין חלקה בפרשת קיימברידג' אנליטיקה; בזמנו נטען שהקנס חסר תועלת שכן ענקית כפייסבוק מפסידה יותר כסף על טעויות חשבונאיות - אך כשהוטל הקנס היה הגבוה ביותר שיכלה הממשלה להטיל. המלצות המשרד יגובשו לחוק סדור במהלך החודש הבא, ולפי הודעת הממשלה, צפויות התקנות החדשות להיכנס לתוקף עד 2020.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x