$
חדשות טכנולוגיה

חגיגה בוואווי: גרמניה דחתה את דרישת ארה"ב להחרים את החברה

הרגולטורים בגרמניה קבעו שכלי האבטחה שהוטמעו ברשתות הדור החמישי טובים דיים ולא יאפשרו לאף ספק להוות איום משמעותי. בנוסף, נמסר שכל חברות הטלקום במדינה גם כך עובדות עם וואווי, ושהדרתה ממכרזים עלולה להשפיע עליהם לרעה, בשל הפטנטים שלה בתחום התקשורת

רפאל קאהאן 17:0115.04.19

גרמניה הודיעה באופן רשמי על דחיית בקשת ארה"ב להחרים את מוצרי וואווי; ההחלטה התקבלה בשבוע שעבר, אך אושרה עתה רשמית בידי ראש סוכנות התקשורת הפדרלית של המדינה בראיון שהעניק לפיינשל טיימס. לפי העיתון הגרמני פרנקפורטר אלגמיינה, הדרישה להחרים את וואווי נפסלה משום שמערוכת האבטחה שהוטמעו בתשתיות הדור החמישי במדינה הוגדרו כמתקדמות דיין, ללא קשר לספק שלהן.

 

 

בסוכנות התקשורת הגרמנית הסבירו שכל חברות הטלקום המקומיות עובדות עם ציוד של וואווי "בכל מקרה". בנוסף, נאמר שהחברה הסינית מחזיקה במספר גדול מאוד של פטנטים בתחום, ושהדרתה ממכרזי 5G היתה עלולה לגרור עיכובים משמעותיים בפריסת המערכות.

 

ההחלטה ונימוקיה מהוות מסר מעודד מאוד עבור וואווי, שלמרות המאבק הפומבי של הבית הלבן נגדה, עדיין ממשיכה להשתתף במכרזים משמעותיים ברחבי העולם. למעשה, יתכן שהמסר הגרמני יעזור לוושינגטון להבין שחרם מלא על וואווי צפוי להשפיע לרעה גם על מפעילי 5G מתחרים.

 

 

בארה"ב ובדרום קוריאה כבר נפרשו תשתיות ראשונות של רהן שתות כאלה, אך אך אלה עדיין אינן עובדות במלוא הכוח וסובלות מקשיים טכניים שונים. למשל, ניסויים שנערכו במספר מיקומים בארה"ב הראו שהציוד עדיין רחוק מלספק את המהירויות המובטחות. בנוסף, גם ציוד הקצה כגון מכשירי הגלקסי S10 5G הראו תקלות טכניות כמו ניתוקים ובעיה במעבר בין חיבור דור 4 וחיבור דור 5.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x