$
מכשירים ומדריכים

וואן פלוס הולכת נגד הזרם: במקום סמארטפון היברידי, תשיק טלוויזיה

מנכ"ל החברה סבור שהמסכים המתקפלים עדיין לא בוסריים, למרות ההשקעה של סמסונג, וואווי ואחרות בתחום. תחת זאת, בכוונתו להיכנס דווקא אל שוק הטלוויזיות המקוונות, ולפתח טכנולוגיות הפעלה קולית לרכב

רפאל קאהאן 17:2314.04.19

וואן פלוס נחשבת לחברה שמצטיינת בזיהוי טרנדים בעולם המובייל; הסמאטפונים שלה נוטים להיות מעין ארכיטיפ בסיסי למכשירי דגל בשנת השקתם. ואולם, את מגמת המכשירים המתקפלים אין בכוונתה לאמץ בעתיד הנראה - כך אמר פיט לאו, מנכ"ל החברה, בראיון לעיתון האיטלקי לה רפובליקה. לראייתו, מדובר בקטגוריה שלא מוכנה עדיין להגיע לשוק שכן מכשירים היברידיים פשוט לא מספקים די ערך ביחס למה שניתן לקבל בטלפון רגיל.

 

 

לדעתו יש למסכים גמישים פוטנציאל - אך לא בסמארטפונים. הגישה הזו נוגדת את הקו החזק בשוק המובייל: מתחרות כוואווי, סמסונג, מוטורולה ואחרות מתכננות טלפונים היברידיים וצפויות להשיקם בהמשך השנה. המודל של וואן פלוס מתבסס על שני דגמים בכל שנה, שנמכרים במחיר נמוך ממחיר השוק הממוצע למכשירי דגל - מה שמחייב אותה לדייק בהערכת הטרנדים שלה כדי להישאר רלוונטית. וואן פלוס ממהרת לתקן טעויות כדי שלא להיקלע להפסדים; למשל, את הוואן פלוס X, טלפון ביניים קומפקטי, מיהרה לבטל לאחר שלא הצליח להגיע למכירות מרשימות כשל קודמיו.

 

 

וואן פלוס 7, מכשיר הדגל הבא של החברה וואן פלוס 7, מכשיר הדגל הבא של החברה צילום: OnLeaks/Pricebaba

 

 

ללאו יש חזון שונה: ברצונו להרחיב את ליין המוצרים של החברה אל זירת הטלוויזיות. לדבריו, השימוש בשלט רחוק מיושן ושצריך למצוא שיטות לשלב בינה מלאכותית במוצרים הללו. לאו היה שמח לראות מעין סייענית קולית עבור הטלוויזיה - משהו שמזכיר את אסיסטנט של גוגל רק לטלוויזיות. לפי הערכות, פרויקט הטלוויזיה של החברה נמצא בשלבים מתקדמים, אם כי בניית סייענית חכמה יעילה דיה היא משימה שתארך שנים. תחום נוסף אליו רוצה לאו רואה את עתידה של וואן פלוס הוא התחבורה החכמה. לא מדובר על ייצור מכונית שלמה, אלא רק רכיבים עבורה. גם כאן אפיק הפיתוח נשען על סייענית חכמה ייעודית. בשני המקרים, מדובר בשבירה קיצונית עבור וואן פלוס, שהתמחתה בחומרה פשוטה ויעילה ולא בתוכנה וממשקים טבעיים.  

 

 

וואן פלוס צפויה להציג את הדורות הבאים של מכשירי הדגל שלה השנה. כרגע מדובר על שנים או שלושה מכשירים. הוואן פלוס 7, ה-7 פרו וה-7 פרו 5G עם מודם דור 5. עדיין אין מפרט מדויק, אך על פי הערכות המכשירים יתבססו על מעבד הסנאפדרגון 855, יהיו בעלי מערך צילום עיקרי בן שלושה חיישנים, ומסך ללא מגרעת ולו מצלמת סלפי נשלפת כשל מכשירי Oppo, החברה האם של וואן פלוס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x