שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק הוציאה 22.6 מיליון דולר ב-2018 על ביטחונו של צוקרברג

הוצאות הרשת החברתית על ביטחונם של המייסד ומשפחתו יותר מהוכפלו אשתקד. 2.6 מיליון דולר שולמו על שימוש במטוסים פרטיים

שירות כלכליסט 11:5313.04.19

פייסבוק יותר מהכפילה את השקעתה בביטחונו של מנכ"לה מארק צוקרברג ב-2018, שהגיעה ל-22.6 מיליון דולר, כך מראים מסמכים רגולטוריים שפורסמו בארה"ב ועליהם מדווח אתר הגרדיאן הבריטי.

 

צוקרברג קיבל לידיו משכורת בסיס של דולר אחד בשלוש השנים האחרונות, ותגמולו "הנוסף" הגיע ל-22.6 מיליון דולר, שרובם הלכו לבטחונו האישי. כמעט 20 מיליון דולר הושקעו בבטחונם של צוקרברג ומשפחתו, עלייה לעומת 9 מיליון דולר שנה קודם לכן. צוקרברג קיבל גם 2.6 מיליון דולר בשנה שעברה לשימוש אישי במטוסים פרטיים, שלדברי החברה היו חלק מתוכנית הביטחון הכוללת שלו.

מארק צוקרברג רץ בברלין עם שומרי ראש ב-2016 מארק צוקרברג רץ בברלין עם שומרי ראש ב-2016 צילום: אי פי איי

 

 

פייסבוק עומדת בשנתיים האחרונות בפני ביקורת על תפקידה בהפצת מידע שקרי ותעמולה פוליטית ברשת, כמו גם הפרות פרטיות ואבטחת מידע. הדבר כולל גם את ההשפעה לכאורה של רוסיה על בחירות 2016 בארה"ב, והתגליות לגבי חברת קיימברידג' אנליטיקה, חברת ייעוץ פוליטי שנשכרה על ידי דונלד טראמפ במהלך קמפיין הנשיאות שלו ב-2016, והשיגה מידע אישי של מיליוני משתמשי פייסבוק ללא הסכמתם.

 

קצינת התפעול הראשית של פייסבוק, שריל סנדברג, קיבלה תגמול של 23.7 מיליון דולר ב-2018 בהשוואה ל-25.2 מיליון בשנה שקדמה לה.

 

בנושא אחר, פייסבוק הודיעה שמנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס עומד לפנות את מקומו בדירקטוריון החברה ולא לעמוד לבחירה מחודשת. עזיבתו של הייסטינגס מגיעה בעוד פייסבוק מנסה להגדיל את נוכחותה בשוק הווידאו. החברה הודיעה גם שתמנה את סגנית הנשיאה הבכירה לשווקי ליבה בחברת PayPal, פגי אלפורד, לחברת דירקטוריון, במקום הנשיא אמריטוס של אוניברסיטת צפון קרוליינה ארסקין באוולס, שגם הוא לא ימונה מחדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x