$
חדשות טכנולוגיה

מכרז הענן של הפנטגון, הגדול בהיסטוריה, מגיע לישורת אחרונה

מיקרוסופט ואמזון הן המתמודדות האחרונות על הקמת תשתית הענן של הפנטגון - חוזה של 10 מיליארד דולר. ואולם, עדיין נחקרים אי-סדרים בהתמודדות בו

רפאל קאהאן 17:2011.04.19

JEDI, מכרז מחשוב הענן הענק של הפנטגון מגיע לישורת אחרונה. מכל החברות שהשתתפו בו נותרו רק שתיים: אמזון ומיקרוסופט. על פי כל ההערכות, אמזון היא הפייבוריטית, אך גם למיקרוסופט יש לא מעט מה להציע מאז נפתח לפני כשנתיים.

 

 

 

היקף המכרז עומד על כמיליארד דולר לשנה למשך 10 שנים. בנוסף הזוכה יהפוך לספק יחיד כך שכול מי שירצה לספק שירותים ייאלץ לפעול כקבלן משנה של הזוכה. ההודעה של הפנטגון מנפה את המועמדויות של כמה מהחברות הוותיקות בתחום הטכנולוגיה: אורקל, IBM ואחרות.

 

מנכ"ל ומייסד אמזון ג'ף בזוס מנכ"ל ומייסד אמזון ג'ף בזוס צילום: איי אף פי

 

 

לדברי הפנטגון, רק אמזון ומיקרוסופט הצליחו לעמוד בדרישות הסף של הצבא האמריקאי. בין היתר שתי החברות הן היחידות שהצליחו להציג אישורים מלאים לתקני האבטחה המחמירים ביותר של הממשל הפדרלי. הזוכה היה אמור להיות מוכרז כבר החודש, אך ככל הנראה שיחול עיכוב בהכרזה, בשל טענות של חברות שהתמודדו על JEDI.

 

אורקל הגישה התנגדות לבית המשפט הפדרלי וטענה שאמזון ניצלה קשרים פסולים בפנטגון כדי להתאים את דרישות המכרז ליכולותיה - במילים אחרות, המכרז "נתפר" למידותיה על ידי עובד לשעבר שלה שהיה מועסק בפנטגון בעמדת מפתח במחלקה שאפיינה את המכרז.

 

בינתיים, בדיקה פנימית של הפנטגון לא מצאה רבב בהתנהלות של העובד האמור. עם זאת, עד שהעננה המשפטית לא תסולק, המכרז לא יוכל לצאת לדרך באופן מלא. אורקל מנסה אולי גם להרוויח זמן כדי להתאים את המערכות שלה לדרישות של הפנטגון, משהו שרק אמזון ומיקרוסופט הצליחו להשיג. זאת ועוד, גם מיקרוסופט הצליחה להשתחל למכרז על חודו של קול לאחר שהשלימה את העמידה בדרישות הסף רק לפני כמה שבועות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x