$
חדשות טכנולוגיה

Airbnb ביטלה את החרם על הדירות בהתנחלויות יהודה ושומרון

החברה הגיעה להסדר עם קבוצת תובעים בראשות ארגון "שורת הדין", שטענה שהאיסור על הצגת נכסים של יהודים בשטחים מהווה אפלייה על רקע דתי; החברה מסרה שלא תאסור על הצגת דירות באיזור העימות, אך גם לא תשמור לעצמה רווחים מאיו"ש

שירות כלכליסט 08:0410.04.19
חברת Airbnb הודיעה שתבטל את האיסור על הצגת נכסים בהתנחלויות ביהודה ושומרון, אותו קבעה בנובמבר שעבר. זאת, בשל הסדר אליו הגיעה עם הארגון הישראלי "שורת הדין" וקבוצת תובעים יהודים מארה"ב, שטענו שמדיניות זו מהווה אפליה על רקע דתי - משום שהחברה לא אסרה על פרסום נכסים בידי מוסלמים באזורי המריבה.

 

 

לפי ההסדר, אימצה Airbnb מדיניות ניטרלית כלפי כל הנכסים בשטחים, כך שכל בעלי הבתים יוכלו לפרסם דירות להשכיר, והקהל הרחב יוכל להחליט בעצמו אם סוגיות פוליטיות אלה ואחרות משפיעות על נכונותו לשכור שם.

 

מטה Airbnb בסן פרנסיסקו מטה Airbnb בסן פרנסיסקו צילום: רויטרס

 

 

החברה מסרה שלא תסיר את הנכסים שמוצעים להשכרה בגדה המערבית, אך שגם לא תשמור רווחים מפעילותה באזור זה. "כל ההכנסות ייתרמו למלכ"רים שמוקדשים לפעולה הומניטרית ברחבי העולם", אמר דובר מטעמה לרויטרס.

 

 

 

נשיאת שורת הדין, ניצנה דרשן-לייטנר, מסרה: "מדיניות Airbnb אשר הוכרזה בחודש נובמבר האחרון היתה אפליה צבועה נגד המשתמשים היהודים באתר. ביטול המדיניות המפלה של AIRBNB היא תבוסה רבת עוצמה לתנועת החרם האנטי-ישראלית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x