שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט ביצעה שינוי בווינדוס, התקני USB כדיסק און קי יעבדו לאט יותר

החל מהגרסה הנוכחית, תשמור מערכת ההפעלה מידע מכוננים נשלפים כדי למנוע נזקים לקבצים במקרה של ניתוק. ואולם, התהליך הזה מצריך עיבוד מתמשך של מרחב האחסון בכונן ועוד. מה אפשר לעשות בעניין?

רפאל קאהאן 17:2607.04.19

מיקרוסופט ביצעה שינוי בהגדרות ברירת המחדל של ווינדוס 10, מערכת ההפעלה המרכזית שלה. השינוי נועד לאפשר הסרה של התקני USB כמו כוננים נשלפים בצורה בטוחה מבלי לאבד מידע או להזיק לקבצים. ואולם, השינוי גרם להאטה משמעותית במהירות הפעולה של אותם התקנים.

 

 

עד עתה, ווינדוס היתה מספקת זיכרון מטמון לתעבורת המידע דרך ה-USB - במילים אחרות, המערכת היתה מתפעלת את תור התעבורה ושומרת לפחות חלק מהמידע המועבר במטמון כדי שניתן יהיה להשלים את הכתיבה והקריאה מההתקן מהר יותר.

 

כבלי USB כבלי USB צילום: pixabay.com

 

 

 

אולם, השימוש בשיטה הזו דורש הסרה של ההתקן תוך שימוש בתת תפריט ייעודי שנפתח באייקון התקן ה-USB, שהיה מופיע בפינת המסך לצד השעון - משהו שמשתמשים רבים התעלמו ממנו, וסיכנו כך את המידע בכוננים שלהם. עתה ביטלה מיקרוסופט את אפשרות הבחירה, והמשתמש יכול להסיר את ההתקנים בלי לחשוש מנזק לקבצים - שכן כתיבת ושמירת המידע ברקע מתבצעת אוטומטית. התהליך הזה מצריך זמן וחישוב מרחבי אחסון, ולכן מאט את פעולת המכשיר.

 

מה אפשר לעשות בעניין?

 

ניתן להחזיר את ההגדרות למצב הקודם, אך מדובר בתהליך שמצריך מעט ידע מוקדם בווינדוס ולא מומלץ לנסותו אחרת כדי שלא להיכנס לתפריט הלא נכון ולגרום לשינוי שישפיע לרעה על פעולת המחשב.

 

 

 

חברו את ההתקן למחשב > קליק ימני על "התחל" > ביחרו בסייר הקבצים > מיצאו את אות ייצוג הכונן המתאימה להתקן שלכם > קליק ימני על "התחל" > ניהול כוננים > בחלק התחתון בחלונית עם אות הכונן USB קליק שמאלי > "מאפיינים" > "Policies" או "מדיניות" ואז ביחרו בזו שמתאימה לאופי השימוש שלכם - הסרה מהירה או ביצועים משופרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x