אינטרנט

בריטניה: מנהלי פייסבוק לא יטפלו בתוכן פוגעני? ישאו אישית בתוצאות

הצעת חוק חדשה שמקדמת הממשלה הבריטית מבקשת להטיל אחריות על בכירים בחברות אינטרנט שלא עשו די לצמצום הפצת תוכן מזיק. כמו כן, תכלול ההצעה מסים חדשים ורגולציות קפדניות יותר, והחברות יחויבו לפרסם דו"ח שקיפות שנתי שיראה את מהלכיהן

עומר כביר 09:0307.04.19

בכירי חברות מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר יהיו אחראים אישית לתוכן מזיק שמופץ בפלטפורמות שלהם – כך קובעת הצעת חוק חדשה שמגבשת בימים אלו ממשלת בריטניה. ההצעה נחשפה בשבוע שעבר בגארדיאן, ותפורסם רשמית מחר.

 

 

לפי הדיווח, הצעת החוק מבקשת לקבוע חובת אחריות חדשה לחברות המדיה החברתית, שתפוקח על ידי רגולטור עצמאי שימומן באמצעות מס שיוטל על החברות. הרגולטור יוכל לגבות קנסות משמעותיים על חברות שיפרו את חובת האחריות ולהטיל אחריות אישית על מנהלים בכירים בהן.

 

 

אחריות אישית תוטל על המנהלים. פייסבוק אחריות אישית תוטל על המנהלים. פייסבוק

 

 

הצעת החוק גובשה על רקע הטבח בכנסיית כרייסטצ'ירץ' בניו זילנד, ששודר בחלקו בפייסבוק לייב על ידי הרוצח, והתאבדות של נערה בריטית בשם מולי ראסל, שלדברי הוריה התאבדה בין השאר בגלל תכנים שנחשפה אליהם במדיה החברתית.

 

בנוסף, הצעת החוק תאפשר לממשלה להכווין את פעילות הרגולטור בנושאים כמו פעילות טרור או ניצול מיני של ילדים; תחייב את החברות לפרסם "דו"ח שקיפות" שנתי שיחשוף את תפוצת התוכן המזיק בפלטפורמות שלהן ואת פעילותן נגדו; ותיצור שיתוף פעולה בין המשטרה לגופי אכיפת חוק אחרים בנושאים כמו הסתה לאלימות או מכירות כלי נשק לא חוקיים.

 

 

 

"בפשטות, חברות הטכנולוגיה לא עשו מספיק על מנת להגן על המשתמשים שלהן ולעצור את הופעת התוכן המזעזע הזה מלכתחילה", אמר שר הפנים, סאג'יד ג'אוויד, בהודעה לעיתונות. "ההצעה החדשה שלנו תגן על אזרחי הממלכה המאוחדת ותוודא שחברות טכנולוגיה לא יכולות להתעלם מהאחריות שלהן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x