$
חדשות טכנולוגיה

ל-IBM יש תוכנה שמזהה בוודאות של 95% עובדים שעומדים להתפטר

ג'יני רומטי, מנכ"לית החברה, חשפה את התוכנה בכנס משאבי אנוש שנערך בניו יורק; לדבריה, השימוש בתוכנה איפשר לחברה לחסוך מאות מיליוני דולרים ולהציב את העובד הנכון בתפקיד הנכון. בנוסף, הסבירה שבזכות התוכנה צומצמה מחלקת משאבי האנוש ב-30%

רפאל קאהאן 18:0204.04.19

מערכות הבינה המלאכותית של IBM מאפשרת לה לזהות מי מהעובדים שלה נמצא על סף פרישה או עזיבת תפקידו בדיוק של 95% - כך סיפרה ג'יני רומטי, מנכ"לית החברה. בכנס משאבי האנוש Work Talent + HR Summit שהתקיים בניו יורק שלשום אמרה רומטי שכלי בשם IBM HR הצליח לחסוך לחברה כך כ-300 מיליון דולר בדמי פרישה, והותיר כשרונות רבים בשורותיה.

 

 

IBM מעסיקה כיום כ-350 אלף עובדים ברחבי העולם ומחלקת משאבי האנוש שלה מקבלת כ-8,000 מסמכי קורות חיים ביום. הטכנולוגיה שבה IBM מתבססת נותרה חסויה, אך היא על תשתית ה-AI ווטסון. מה שהסכימה רומטי לומר זה שה-AI מנתחת סדרה של מאגרי נתונים ונקודות כדי להגיע לתוצאות. עם זאת, גם למנהלים בחברה לקח זמן כדי להודות שהטכנולוגיה מדויקת ושימושית. עוד הסבירה רומטי שהשימוש בטכנולוגיה זו איפשר לחברה לצמצם את מחלקת משאבי האנוש בכ-30%, אך אלה שנשארו מקבלים שכר יותר גבוה מבעבר.

 

 

ג'יני רומטי, מנכ"לית החברה ג'יני רומטי, מנכ"לית החברה צילום: גטי

 

 

אחת הנקודות שהשתפרו בעזרת כלי הבינה המלאכותית היתה היכולת לספק לעובד אופק תעסוקתי ברור ולזהות את הכשרונות שלהם והיכן יוכלו ליישם אותם בצורה הטובה ביותר. לדברי רומטי, חברות רבות מפספסות את העובדים בגלל שהן לא מספקות להם שקיפות לגבי העתיד של המשרה שלהם. חשוב להתאים את הכישרון האישי לצרכים של החברה, הסבירה, וחשוב גם לבדוק אם לעובד יש את היכולת ללמוד את המיומנות הנדרשת לעסק באותו שלב.

 

 

 

"אם יש לך מיומנות שאינה נדרשת לי בעתיד הקרוב ושניתן למצוא בקלות בשוק העבודה, אתה לא במקום טוב" אמרה רומטי. "הבעיה שמנהלים אינם מדויקים ונוטים להיות סובייקטיבים בהערכות העובדים שלהם. שימוש במידע הוא הרבה יותר מדויק", הוסיפה. חברות נוטות להימנע מהשקעה במחלקות משאבי האנוש ושיטות העבודה שלהן, שמפילות על העובד את האחריות לבניית הקריירה שלו, אינן יעילות. "צריך להחליף את השיטה ולהכניס את הבינה המלאכותית לכל מקום", סיכמה רומטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x