$
חדשות טכנולוגיה

קוריאה השיקה את רשת ה-5G המלאה הראשונה בעולם

שלוש ספקיות סלולר מקומיות הקדימו את ורייזון האמריקאית שתכננה להשיק בארה"ב רשת דור חמישי במספר מצומצם של ערים. הרשת הקוריאנית תופעל ב-85 ערים במדינה ותאפשר מהירות גלישה גבוהה פי 20 מרשת 4G רק דבר אחד חסר שם עכשיו: מכשירים תומכי 5G

רפאל קאהאן 13:4104.04.19
שלוש ספקיות סלולר הגדולות בדרום קוריאה הפעילו את רשתות הדור ה-5 שלהן הלילה, כך על פי דיווח של סוכנות AP. הפעלת הרשתות התבצעה בהפתעה מוחלטת, ככל הנראה כדי להפוך למדינה הראשונה שמציגה רשת דור 5 בתצורה מלאה ומבצעית. ורייזון האמריקאית התעתדה לקטוף את התואר הזה היום, אך הספקיות הקוריאניות הפתיעו והקדימו אותה. במקור הרשת הקוריאנית היתה אמורה לעלות לאוויר רק ביום ו' הבא.

 

 

 

כך הפכה דרום קוריאה למדינה הראשונה בעולם בה ניתן לגלוש במהירויות של פי 20 יותר מהירות מרשת הדור ה-4 המהירה ביותר שבנמצא. העיתוי של הפעלת הרשת מעניין, כי כיום אין עדיין מכשירים זמינים שיכולים ליהנות מהמהירויות שהיא מציעה.

 

 

קוריאה הקדימה את ארה"ב. 5G קוריאה הקדימה את ארה"ב. 5G צילום: שאטרסטוק

 

 

למעשה, המכשיר הראשון שהיה אמור להגיע לשוק הוא הגלקסי S10 5G שינחת בחנויות רק בהמשך החודש. בינתיים יכולים ליהנות מהרשת החדשה רק סלבריטאים מקומיים שקיבלו גישה מיוחדת כדי להפוך לשגרירי הטכנולוגיה בהמשך. גם LG, וואווי, שיאומי, וואן פלוס וסוני צפויות להציג מכשירים תומכי 5G בהמשך השנה.

 

 

 

אחרי קוריאה וארה"ב, המדינה השלישית שצפויה להפעיל רשתות דור חמישי היא סין. אך לפי הערכות, הרשת שלה תעלה לאוויר בפריסה הנרחבת ביותר. הרשת הקוריאנית תופעל בכ-85 ערים עד סוף השנה והרשת האמריקאית לא תיפרס ביותר ממספר מצומצם של ערים, כשמיניאפוליס ושיקגו בראש הרשימה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x