$
אפליקציות

משתמשי ווטסאפ יוכלו לקבוע מראש מי יורשה להוסיף אותם לקבוצה

התכונה החדשה תאפשר לגולש לבחור אם כל אחד יוכל להוסיף אותו אוטומטית, רק מי שמופיע ברשימת אנשי הקשר שלו, או אף אחד; עדיין ניתן יהיה לפנות לאנשים ולהציע להם להצטרף לקבוצות דרך לינק מובנה. איך מפעילים את התכונה החדשה?

ניצן סדן 16:0903.04.19

אפליקציית ווטסאפ מתחדשת בתכונה שימושית שתקל על גולשים - בפרט כאלה שנמאס להם שמוסיפים אותם אקראית לקבוצות: יכולת להגדיר מראש מי יוכל לכלול אותם בקבוצה. ניתן יהיה למיין את ההוספה לפי כלל המשתמשים, אנשי קשר בלבד או אף אחד.

 

 

עדיין ניתן להוסיף משתמשים לקבוצות, אך הפעולה תצריך הזמנה בהודעה. ניתן יהיה לפנות לגולש עם לינק לקבוצה, אותו תספק ווטסאפ, וההזמנה תהיה תקפה ל-72 שעות.

 

תכונת מגבלת ההוספה שבווטסאפ תכונת מגבלת ההוספה שבווטסאפ

 

 

איך מפעילים את התכונה החדשה?

 

בשלב זה, עדיין לא זמינה התכונה החדשה בכל הפלטפורמות ועבור כל המשתמשים. הפעלתה מצריכה קצת נבירה בתפריטים: על המשתמש לבחור בתפריט ההגדרות, להיכנס אל סעיף החשבון ולבחור בתת-תפריט הפרטיות, ובו למצוא את סעיף הקבוצות. משתמשים במספר מדינות, ביניהן ארה"ב, בריטניה וברזיל, יכולים להשתמש בתכונה כבר היום, והיא צפויה להגיע לכלל הגולשים בשבועות הקרובים.

 

 

 

התכונה החדשה מסוגלת לצמצם את הרעש שמייצרות קבוצות ווטאפ ולמנוע אי נעימויות שבעזיבת קבוצה - אך מטרתה שונה: צמצום הפצת פייק ניוז ודיסאינפורמציה פוליטית. לפי דיווח של Venture Beat, ווטסאפ השיקה את התכונה כדי להקשות על שיגור המוני של תוכן פוליטי בתוך קבוצות - תוכן שיכול להיות מטעה ומפלג, ולחברה אין אפשרות לנטר אותו בצורה נוחה. סוגיית הפייק ניוז בווסטאפ עלתה לסדר היום בחברה בעקבות שורה ארוכה של מקרי תקיפה ורצח בהודו שנגרמו על רקע הסתה שבוצעה דרך אפליקציית הצ'ט. בתקופה האחרונה ביצעה ווטסאפ שורת שינויים שנועדה להקשות על הפצת מסרים המונית, ביניהם הגבלת מספר הנמענים לחמישה בו זמנית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x