$
אינטרנט

טוויטר חסמה מאות חשבונות פיקטיביים שקידמו מסרי תמיכה בנתניהו

מפעילי "פרויקט הבוטים הגדול", בו נחשפה רשת הפצת תוכן שקידם את הליכוד ותקף את יריביו, הודיעו שהנהלת החברה השביתה יותר מ-250 בוטים. בנוסף, הצליחה טוויטר לאתר בעצמה חשבונות פיקטיביים קשורים נוספים, ולחסום גם אותם

עומר כביר 16:2102.04.19
טוויטר חסמה ביממה האחרונה מאות חשבונות, בעקבות חשיפת פעילותה של רשת חשבונות מזויפים שהפיצה מסרים שתומכים בליכוד ובראש הממשלה, בנימין נתניהו, ופוגעים ביריביהם; כך נמסר היום מפרויקט הבוטים הגדול, שהתחקיר שערך הוביל לחשיפת הרשת. את הפרויקט מובילים ההאקרים נועם רותם ויובל אדם.

 

 

רשת החשבונות עשתה שימוש במאות חשבונות טוויטר מזויפים שהפיצו שמועות, דיבה, פייק ניוז והכפשות באופן אנונימי ותחת זהויות ממוצאות, ללא קישור גלוי לליכוד. לפי הערכות, 130 אלף הציוצים שהפיצה הרשת הזו הגיעו אל יותר מ-2.5 מיליון גולשים.

 

טוויטר יירטה בוטים תומכי ימין טוויטר יירטה בוטים תומכי ימין

 

 

אחרי פרסום התחקיר, ערך נתניהו אירוע מתוקשר ובו הכחיש את הממצאים. ואולם, התגובה של טוויטר מחזקת את ממצאי התחקיר; לפי הודעה לעיתונות שנשלחה מטעם פרויקט הבוטים הגדול, בדיקה שערכו החוקרים העלתה שמאז הפרסום אתמול חסמה טוויטר יותר מ-250 חשבונות. "חלק מן החשבונות עלו במסגרת המחקר על הרשת (זיו קנובלר, יצחק חדאד/בונד), ועוד חשבונות שרשת טוויטר מצאה, באמצעות הכלים המתקדמים שברשותה, כי הינם קשורים לרשת", נמסר.

 

קמפיין רחב, ולא יוזמה של אדם בודד

 

החוקרים העריכו שחלק מהחשבונות נחסמו עקב שבירת כללי הקהילה של טוויטר בנושאי שיח, ובכלל זה פרסומי שטנה: "החסימה מוכיחה את טענות חוקרי פרויקט הבוטים הגדול כי ישנם מספר רב של חשבונות פייק אשר אינם תואמים פרופיל של משתמש מצוי, אינם משוייכים לאדם בודד, ובסבירות גבוהה הינם מכשיר תעמולתי בידי אלו המפעילים את הרשת לטובת קמפיין פוליטי".

 

 

"אחרי יממה של השמצות ותקיפות מצד ראש הממשלה וחבריו, משמח לראות אישוש לממצאים שלנו באמצעות הורדה של חשבונות מהפלטפורמה", אמר רותם ל"כלכליסט". "אנחנו שמחים שטוויטר מתחילה להסיר את החשבונות ומקווים שהיא תמשיך בפעילות הזו כדי לשמור על שיח נקי בבחירות וגם לאחריהן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x