$
חדשות טכנולוגיה

סוני תפטר או תעביר מהתפקיד 50% מעובדי חטיבת הסמארטפונים

החברה היפנית מעסיקה כ-2,000 איש בחטיבה האמורה, שעתידם לא ברור; עסקי הסמארטפונים של החברה דועכים מזה שנים, בשל קשיים להתמודד עם התחרות מסין. סוני שואפת לשלב את חטיבות החומרה שלה לגוף אחד, ולהתרחק משווקי מז' אסיה למעט קוריאה ויפן עצמה

רפאל קאהאן 14:2131.03.19
סוני צפויה לפטר או להעביר לתפקידים אחרים כמחצית מעובדי חטיבת המובייל שלה, כ-2,000 איש - כך דיווח בסוף השבוע ה-Nikkei Asian Review. הפיטורים מגיעים על רקע שני מהלכים של סוני: הראשון הוא איחוד חטיבות החומרה שלה, שכוללות את עסקי הטלוויזיות, האודיו והמצלמות לשוק הצרכני. השני הוא המשך הנסיגה משווקים מסוימים, ביניהם דרום מזרח אסיה.

 

 

שנית, היא צפויה לצאת משווקים מסוימים כגון דרום מזרח אסיה. מדובר בשווקים שבהם היא לא יכולה להתחרות בסמארטפונים הסינים, האמריקאיים והקוריאנים. היא ככל הנראה תמשיך לפעול בשווקים בהם המותג שלה ומחירי הפרימיום שהיא גובה עליו עדיין חזקים - אירופה, יפן וקוריאה וכנראה שגם המזרח התיכון.

 

 

אקספריה 1, מכשיר הדגל הנוכחי של סוני אקספריה 1, מכשיר הדגל הנוכחי של סוני צילום: SONY

 

 

עסקי הסמארטפונים של סוני סובלים מירידה בביקוש כבר מספר שנים. החברה לא הצליחה במשך תקופה ארוכה לממש את היתרון הטכנולוגי שלה ואת החדשנות שנקשרו בשמה ומוצריה. סוני היא מוסד בתחום המובייל: היא היתה הראשונה להשיק סמארטפון אנדרואיד עם הגנה מלאה מפני מים ואבק, וסמארטפון עם מסך באיכות 4K. היא גם היתה הראשונה להשיק סמארטפונים במפרט של מכשיר דגל בגודל קטן עם סדרת הקומפקט, כפי שסמסונג עשתה רק השנה עם הגלקסי S10e.

 

רוב העובדים שיפוטרו יגיעו מחטיבותיה באירופה וסין. זו הפעם השנייה בחמש השנים האחרונות שהחברה מפטרת עובדים. ב-2014 יזמה מהלך דומה שהקיף כ-1,000 עובדים. אך אז לא הספיק המהלך למנוע את המשך ההפסדים והיא המשיכה בסבבי פיטורים שנתיים מאז. עם זאת הסבב הנוכחי הוא הגדול ביותר עד כה.

 

 

 

לא ברור מה זה אומר לגבי השקת המוצרים שהוצגו לאחרונה על ידי חטיבת הסמארטפונים בתערוכת ה-MWC בברצלונה. סוני הציגה שלוש סדרות של טלפונים, אחת לשוק המכשירים הזולים, אחת לשוק הביניים (שבינתיים הושקה) והאחרונה לשוק הפרימיום עם סמארטפונים מסקרנים בעלי מצלמות איכותיות מאוד, מסך בפורמט קולנועי ותמיכה ברזולוציית 4K מלאה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x