$
חדשות טכנולוגיה

ישראלים גונבים קורקינטים של LEO; אחד אף הושלך לים

פיילוט חברת שיתוף הקורקינטים החשמליים בתל אביב גילה ש-20 מ-300 הקורקינטים אומצו בידי המשתמשים שלהם; החברה מצאה את כלי הרכב באמצעות מערכת איתוראן שהותקנה בהם

תומר הדר 10:2526.03.19

הישראלי היפה רוכב על קורקינט, ולא תמיד מחזיר - כך עולה מנתונים של LEO, מותג הקורקינטים השיתופיים שסיים אתמול (ב') פיילוט ראשון בתל אביב.

 

 

כפי שנחשף בכלכליסט, LEO היא היחידה שמתקינה מערכות של איתוראן בקורקינטים שלה, מה שאפשר לגלות מי השאיר את הקורקינט במקום הנכון - ומי בחר לגנוב אותו.

 

 

קורקינט של LEO קורקינט של LEO צילום: Allenby Concept House

 

 

לפי נתונים שפרסמה החברה, סיירים של איתוראן נאלצו לנהל מרדפים אחרי לקוחות שבחרו "לספח" את הקורקינטים מתל אביב. בין היתר נוהלו מרדפים אחרי גנבים בלוד ובבת ים. בנוסף, גם בשכונת צהלה בצפון תל אביב התגלו קורקינטים שלא הוחזרו. בנוסף גילו סיירי איתוראן קורקינט אחד שהושלך לים בנמל תל אביב. בסך הכול, מתוך 300 כלים שפרסה LEO הוחזרו 280 במצב תקין ו-20 התגלו או הוחזרו כשהם פגועים.

 

 

 

LEO עצמה החלה לפעול בתל אביב בשבוע שעבר, עם פריסת תחנה ראשונה להשאלת קורקינטים חשמליים בתוך תחנת סבידור בתל אביב. לפי הנתונים שאספה החברה בפיילוט, זמן נסיעה ממוצעת הוא עשר דקות (כלומר הלקוח שילם חמישה שקלים על השימוש ועוד חמישה שקלים שהם חצי שקל לדקה) וכל כלי ביצע שש עד עשר נסיעות ביום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x