$
חדשות טכנולוגיה

מקדונלד'ס רוכשת את דיינמיק יילד הישראלית ביותר ממיליארד שקל

דיינמיק יילד פיתחה פלטפורמה שמסייעת למשווקים להגדיל את הכנסותיהם על ידי התאמה אוטומטית של תוכן אתר האינטרנט ללקוחות. ליעד אגמון, מייסד החברה: "אנחנו עפים באוויר מכך שחברה איקונית כמו מקדונלד'ס הולכת להטמיע את הטכנולוגיה שלנו בכל העולם"

מאיר אורבך 06:5226.03.19
ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס קונה את הסטראט-אפ הישראלי Dynamic Yield (דיינמיק יילד). החברות לא פירסמן את סכום הרכישה אבל הוא מוערך במעל ל-300 מיליון דולר (יותר ממיליארד שקל). בהודעה שהוציאה ענקית המזון היא מציינת שטכנולוגית הפרסוליזציה של החברה הישראלית תאפשר לה לצמוח באופן משמעותי.

 

דיינמיק יילד פיתחה פלטפורמה שמסייעת למשווקים להגדיל את הכנסותיהם על ידי התאמה אוטומטית של תוכן אתר האינטרנט, אתר המובייל, האפליקציה או המיילים השיווקיים שהמשווק שולח ללקוחות.

 

ליעד אגמון מייסד משותף ומנכ"ל דינמיק יילד ליעד אגמון מייסד משותף ומנכ"ל דינמיק יילד צילום: עמית שעל

 

 

Dynamic Yield הוקמה ב-2012 על ידי ליעד אגמון ועמרי מנדלביץ׳ ומעסיקה כיום כ-180 עובדים, מהם 100 בישראל. עד היום גייסה החברה כ-80 מיליון דולר ובין המשקיעים בחברה נמנים בסמר, קרן ויולה צמיחה, יוניון טק ונצ'רס, מקבוצת יוניון של ג'ורג' חורש, דויטשה טלקום קפיטל פרטנר (DTCP) ו-La Maison , כללטק (זרוע הטכנולוגיה של חברת כלל תעשיות, חברת בת בבעלות מלאה של חברת Access Industries האמריקנית), ורטקס, באידו, גלובל פאונדרס קפיטל, הניו יורק טיימס, קרן מרקר ואינוביישן אנדוורס של אריק שמידט.

 

מקדונלד'ס היא רשת המזון המהיר הגדולה בעולם עם שווי שוק של 142 מיליארד דולר. החברה הוקמה ב-1940 וכיום יש לה 36 אלף סניפים ב-120 מדינות בעולם ו-1.9 מיליון עובדים.

 

בשיחה עם כלכליסט אומר ליעד אגמון, מייסד החברה, "אנחנו עפים באוויר מכך שחברה איקונית כמו מקדונלד'ס הולכת להטמיע את הטכנולוגיה של דיינמיק יילד בכל העולם, תוך כדי שאנחנו ממשיכים בדרך של חברה בת עצמאית של מקדונלד'ס ותוך שמירה על המותג דיינמיק יילד. נמשיך לעבוד עם כל הלקוחות הקיימים שלנו, ומקווים להמשיך ולגדול עם לקוחות חדשים בכל העולם. כמובן, נמשיך לשכור אנשים מעולים למשרדים שלנו בכל העולם, ובפרט אנחנו הולכים להגדיל משמעותית את צוות הפיתוח והמוצר בתל אביב".

 

מקדונלד'ס תשתמש בטכנולוגיה של דיינמיק יילד כדי ליצור חוויה מותאמת אישית ללקוחותיה - אם בתפריטים במסעדות שלה, תצוגות במסעדות, תפריטי ההגשה לרכבים אשר ישתנו בהתאם לשעה ביום, מזג האוויר, התנועה במסעדה ופריטים משתנים בתפריט. בזכות השימוש במידע החברה תוכל להציג במיידי הצעות נוספות על בסיס הבחירות הנוכחיות שלהם.

 

הרכישה תאפשר למקדנולד'ס להיות אחת החברות הראשונות שמשלבת מערכת קבלת החלטות בנקודת המכירה הפיזיות שלה ולא רק המקוונות. מקדונלד'ס בדקה את המערכת במספר מסעדות בארצות הברית במהלך 2018 ולאחר סיום הרכישה מקדנולד'ס תשלב את הטכנולוגיה של החברה הישראלית בכל תפריטי ה-Drive Thru בארצות הברית ולאחר מכן בכל השווקים הבינלאומים שלה. החברה מתכוונת לעבוד לשלב את הטכנולוגיה גם בכל הנקודות שבהן יש ללקוחות חווה של מסכי מגע כמו נקודות המכירה העצמית של החברה וכן באפליקציה של החברה.

 

היכולת של דיינמיק יילד לפגוש את הצרכים של לקוחות מקדונלד'ס בשילוב המחייבות שלה להגדיל את היכולות סביב הצרכים המשתנים של לקוחות החברה תאפשר למקדונלדס לספק ללקוחות חוויה אישית .

 

"טכנולוגיה היא מרכיב קריטי בתוכנית הצמיחה שלה ברצון שלנו להגביר את ההתנסות של הלקוחות שלנו בכך שנספק להם חוויה טובה יותר בתנאים שלהם", אומר סטיב איסטרברוק, מנכ"ל ונשיא מקדונלד'ס. "בזכות הרכישה הזו אנחנו מצפים לחזק משמעותית את השימוש בטכנולוגיה ודאטה בהתרחבות העתידית שלנו".

 

ההשקעות האחרונות של מקדנולד'ס כוללות את הפיתוח של האפליקציה הגלובלית של החברה למכשירים ניידים, מערכות הזמנה ותשלום, תפריטים דיגיטליים וקיוסקי הזמנות עצמאיים, שינתה את חויית הלקוח בסניפים. לאחר השלמת הרכישה של החברה הישראלית מקדונלדס תהיה הבעלים של הטכנולוגיה והיא תמשיך להשקיע בפיתוח של טכנולוגית הפרסונליזציה של החברה. החברה תמשיך לפעול כיחידה עצמאית ועובדיה ימשיכו את העבודה עם הלקוחות שלהם.

 

 

את הרוכשת ייצגו בעסקה משרד Baker & McKenzie ועוה"ד קליף פיליג, קרן שדה ודניאל כל טוב ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'. את הנרכשת ייצגו עוה"ד יאיר גבע, עדינה שפירו ממשרד HFN.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x