$
הייטק והון סיכון

מנכ"ל אנבידיה: נשמור על מותג מלאנוקס בישראל

ג'נסן הואנג סיפר במסיבת עיתונאים שנערכה ביקנעם מה מייחד את מלאנוקס בעיניו, והסביר מה גרם לאנבידיה לחרוג ממנהגה ולרכוש את החברה. כמו כן, סיפר על המו"מ לרכישה, והבטיח שלא יתבצעו פיטורים במלאנוקס. הואנג ישתתף מחר בוועידת התעשייה של כלכליסט

מאיר אורבך 15:5525.03.19

ג'נסן הואנג, מנכ"ל ענקית השבבים אנבידיה, הבטיח להגדיל משמעותית את פעילותה בישראל; במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ב') במטה מלאנוקס בעקבות רכישתה ב-6.9 מיליארד דולר, אמר: "הכוונות שלנו הן שמלאנוקס תהיה כאן בישראל ושהמוצרים שלה יהיו מכאן". כמו כן, אמר שאייל וולדמן ימשיך להוביל את החברה.

 

 

לדבריו, לא צפויים להתבצע פיטורים בעקבות הרכישה: "נשמור על העובדים כאן ונגדיל את כוח האדם בחברה. אני אוהב את מלאנוקס הזו כבר הרבה זמן וחמדתי אותה מזה זמן. זאת הזדמנות נפלאה בשבילי לחבור אליה. יש לנו בניין חדש שאני רוצה למלא אותו". כמו כן, הבטיח הואנג שהחברה לא תיבלע בתוככי הנרכשת, ותשמור על המותג שלה.

 

ג'נסן הואנג, מנכ"ל אנבידיה ג'נסן הואנג, מנכ"ל אנבידיה צילום: nvidia

 

 

המנכ"ל סיפר על עסקי אנבידיה בארץ, והסביר שבשל פעילותה בתחום הבינה המלאכותית, פנתה למצוא שותפים בישראל. הוא סיפר שאנבידיה לא מרבה לקנות חברות אחרות ומעדיפה לבנות מוצרים ושירותים בעצמה, אך שמלאנוקס היא מקרה אחר: היא מיוחדת ושונה, היא אוצר נדיר", אמר. "יש מעט חברות בהייטק שבמשך שני עשורים שמרו על הובלה והגדירו תחום כמו מלאנוקס, ולכן אני אוהב אותה כל כך". הואנג סיפר על המו"מ לרכישת החברה הישראלית, שלדבריו היה קשה ותחרותי, אך הסתיים באקורד חיובי: "התקשרתי לאייל כל בוקר וכל ערב עד שהגענו למצב שכבר נפרדנו ב'לילה טוב יקירי'".

 

הואנג התייחס לתחום הקריפטו, ואמר שאנבידיה לא התכוונה להיכנס אליו, אך נגררה פנימה בשל יכולותיה בתחום המחשוב המבוזר והביקוש בשוק לתשתיות שלה. לדבריו נהנתה אנבידיה מביקוש עצום במשך זמן רב, אך לאחרונה חלה בו ירידה. "השוק הזה מאוד טוב, ובקרוב נתאזן. אני מאמין שיש לקריפטו מקום בעולם הטכנולוגי", אמר.

 

 

 

במסיבת העיתונאים, שנערכה במשרדי מלאנוקס ביקנעם, התייחס המנכ"ל גם לאירוע הירי מעזה אמש, ואמר שאינו נרתע מהמצב הביטחוני. "ישראל היא מרכז חשוב של כוח אדם טכנולוגי, וזה לא ישתנה בעינינו", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x