$
הייטק והון סיכון

חברת הסייבר Cobwebs גייסה 10 מיליון דולר

החברה מפתחת מנוע חיפוש ייעודי לתחום הסייבר ורוצה להפוך ל"גוגל" של תחום המודיעין. היא הוקמה לפני כ-5 שנים ועד כה מכירותיה עומדות על כמה עשרות מיליוני דולרים בשנה

מאיר אורבך 12:1024.03.19
חברת מודיעין הסייבר Cobwebs גייסה 10 מיליון דולר מקרן השקעות אמריקאית IBEX. לצד ההשקעה העמידה הקרן האמריקאית שורה של אבני דרך שעמידה בתנאים שלהן יכול להניב לה עוד כמה מיליוני דולרים. 

 

"פיתחנו מנוע חיפוש שמותאם ליחידות מודיעין ושעובד רק על מקורות מידע גלויים. אנחנו שואלים שאלה ומחפשים מידע עליה בכל מקורות המידע האפשריים גם בדארקנט או בדיפווב", אומר ל"כלכליסט" עומרי טמיאנקר, נשיא החברה ואחד ממייסדיה. "עד כה עבדנו עם ממשלות בעיקר וכעת עוברים לעולם העסקי". מכירות החברה עומדות כיום על כמה עשרות מיליוני דולרים.

Cobwebs מפתחת מנוע חיפוש ייעודי לתחום הסייבר Cobwebs מפתחת מנוע חיפוש ייעודי לתחום הסייבר צילום: שאטרסטוק

 

בנוסף, Cobwebs חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם מיקרוסופט במסגרתו נבחרה לספקית טכנולוגיה שלה. החברה הוקמה לפני 5 שנים מעסיקה 60 עובדים במשרדיה בהרצליה, סינגפור, הודו וניו יורק. החברה הוקמה על ידי עומרי טמיאנקר, אודי לוי ושי אטיאס, כולם יוצאי יחידות מיוחדות ובעלי ניסיון רב שנים של עבודה עם חברות טכנולוגיה גלובליות, ופרויקטים עם גופי מודיעין רבים ברחבי העולם.

 

אודי לוי, מנכ"ל החברה, מסר כי: "חברת Cobwebs חרטה על דגלה את הנגשת המידע מהרשת באופן יעיל ופשוט לכל ארגון מודיעין. החזון שלנו הוא להיות הגוגל של המודיעין. החברה פועלת אך ורק עם גורמים מוסמכים ולגיטימיים ברחבי העולם. מטרות הגיוס הן עבור ההתרחבות הגלובלית המואצת של החברה, גיוס כוח אדם מוביל ומיזוגים ורכישות".

 

החברה פיתחה מנוע חיפוש האוסף נתונים מהרשת באופן אוטומטי, מתחת לפני השטח, זאת בניגוד למנועי חיפוש שונים דוגמת גוגל ודומיו הפועלים בשכבה העליונה של המידע הגלוי. בנוסף לכך, המערכת יודעת לספק התראות בזמן אמת על אירועים ביטחוניים וכלליים העתידים לצאת לפועל בקרוב. בשוק העסקי, בין השאר, המערכת יודעת לייצר התראות בדיקות נאותות לאנשים פרטיים/גופים מסחריים בתחום הבנקאות וכו'.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x