$
אינטרנט

מהפכת גיימינג: גוגל חשפה את Stadia - סטרימינג של משחקי וידאו לכל מכשיר

השירות מאפשר להזרים משחקים כבדים ותובעניים באיכות של 60 פריים לשנייה גם למחשבים חלשים, גם לטלפונים, גם לטלוויזיות וגם לטאבלטים. מדובר בפלטפורמה שנועדה להפגיש בין מפתחים, גיימרים וצופים במשחקים

רפאל קאהאן 19:4619.03.19

גוגל חשפה היום (ג') את Stadia - פרויקט הגיימינג המסתורי עליו עבדה מזה כמה שנים. מדובר בתשתית שמאפשרת להזרים משחקי וידאו באיכות גבוהה לדפדפן כרום, על גבי מכשירים שונים ובצורה רציפה. השירות יעבוד על סמארטפונים, מחשבים, טלוויזיות וטאבלטים בלי קשר לחומרה שלהם; באירוע הדגימה החברה את הכותר האחרון מסדרת אססינס קריד התובענית על מכשירים שהגדירה כחלשים ביחס לקטגוריות שלהם.

 

 

 

עוברים בין מכשירים ומסכים. Stadia עוברים בין מכשירים ומסכים. Stadia צילום : צילום מסך

 

 

השירות יפעל על מערכות שליטה שונות ויתמוך בבקרים מגוונים, אך גוגל חשפה ביחד איתו גם שלט משלה - בקר בעיצוב שדומה לשל שלט האקסבוקס, אך כולל שני כפתורים להפעלת שידור ישיר של המשחק ליוטיוב ולהפעלת הסייענית החכמה גוגל אסיסטנט.

 

בקר Stadia בקר Stadia צילום : צילום מסך

 

 

גוגל הצליחה להציע את היכולות שבינתיים אף אחת מהמתחרות שלה לא הצליחה להשיק באופן מלא. החברה מבטיחה חוויית גיימינג ברמת קונסולות דור 4 כגון הפלייסטיישן או האקסבוקס וואן. בין היתר היא תציע תמיכה ברזולוציית 4K ב-60 FPS. החברה חשפה מספר שיתופי פעולה עם כמה מהמפתחים החשובים בעולם הגיימינג. למשל, id, מפתחת Doom - כותר האקשן הפופולרי והתובעני.

 

אירוע המשחקים של גוגל אירוע המשחקים של גוגל צילום : צילום מסך

 

 

היתרון העיקרי של השירות של גוגל הוא באגנוסטיות שלו כלפי ההתקנים עליהם הוא ניתן להרצה. כל עוד ישנו דפדפן תואם כרום ניתן להתחבר לשירות ולשחק בכל המשחקים שהוא מציע. כל עוד ישנו דפדפן תואם כרום, ניתן להתחבר לשירות ולשחק בכל המשחקים שהוא מציע (וגוגל הודיעה שתתמוך בעתיד גם בדפדפנים אחרים עבור Stadia). איכות המשחק תלויה בעיקר במהירות חיבור האינטרנט יותר מאשר יכולות נקודת הקצה.

 

 

 

עוד יתרון של Stadia הוא בתמיכה בחוויית משחק חברתית ושיתוף של שחקנים שונים במקומות שונים. תיאורטית, אין הגבלה למספר השחקנים שניתן להפגיש במשחק למעט מגבלת השרתים של גוגל. החברה הדגישה שהשירות נועד לאפשר למפתחים לספק חוויית משחק חלקה ואיכותית. המודל העסקי עדיין לא ברור לגמרי אך סביר להניח שהוא יהיה דומה מאוד לזה של אנדרואיד - למעט הצורך להוריד את אפליקציית המשחק למכשיר דרכו מתחברים.

 

יתרון נוסף של השירות הוא ביכולת הרציפות שבו: ניתן להתחיל משחק בבית ולהמשיך אותו במהלך הנסיעה לעבודה ברכבת. עם זאת, לא ברור עדיין כיצד יופעל המשחק במקרה שאין חיבור רשת זמין ועם תסריטי שימוש שכוללים התחלה והמשך משחק בהתקנים שונים; למשל, אי אפשר להתחיל לשחק בסימולטור טיסה ריאליסטי עתיר כפתורים ופונקציות במחשב ואז להמשיך על מסך המגע של הסלולרי.

 

גוגל הדגישה את הצד החברתי של Stadia עם אפשרות לשתף את חוויית המשחק בקלות דרך קישורים שניתן להעביר בקלות לכל פלטפורמה חברתית או שירות הודעות. הקישור מאפשר לחבר את המקבל לחוויית המשחק או כצופה דרך יוטיוב או כשחקן דרך שיתוף ההתקדמות במשחק. עם זאת מדובר באפשרות ששלא זמינה מבלי שהוטמעה מראש בידי המפתח. מחיר השירות טרם נחשף, אך הוא יושק עוד השנה בארה"ב, קנדה, בריטניה ורוב אירופה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x