שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חל זינוק של 80% ביצוא השבבים מישראל לסין ב-2018, כשאינטל בראש הספקים

בכיר במכון מסר לסוכנות רויטרס שחלה צמיחה משמעותית בהיקף הייצוא: 2.6 מיליארד לעומת 520 מיליון ב-2017. אינטל אחראית ליותר מ-80% מייצוא זה, ועתידה להרחיב את מערכיה בארץ בשנים הקרובות

יצוא השבבים הישראלי לסין זינק במהלך 2018: בכיר במכון היצוא מסר לסוכנות רויטרס שחלה צמיחה של 80% לסך כולל של 2.6 מיליארד דולר - כשאינטל ישראל מובילה את רשימת הספקים, ושולטת בלפחות 80% ממנה.

 

 

מדובר בחדשות מעודדות, שמגיעות על רקע העמקת הקשר בין סין לישראל כאשר סך היצוא בין שתי המדינות עמד בשנה שחלפה על 4.7 מיליארד דולר - זינוק של 50% לעומת 2017.

 

 

מפעל אינטל בקריית גת מפעל אינטל בקריית גת

 

 

לאחרונה הודיעה ענקית השבבים כוונתה להגיש לממשלה תוכנית עסקית להמשך ההשקעה באתר הייצור בקרית גת. שר האוצר משה כחלון אמר שאינטל הודיעה לו שבכוונתה להשקיע 40 מיליארד שקל בישראל. לפי גורמים בממשלה, השקעה שכזו תזכה את החברה במענק בהיקף של בין 8% ל-10% (3.2-4 מיליארד שקל) מרשות הההשקעות.

 

 

 

התוכנית צפויה להיפרש על פני חמש שנים, כשאינטל התחייבה להרחיב את הפעילות החדשה ב-12 השנים הבאות. מאינטל נמסר כי החברה ייצאה בשנה שעברה מוצרים בשווי של 3.9 מיליארד דולר, לעומת 3.6 מיליארד דולר ב-2017. החברה סירבה למסור פרטים נוספים על פעילותה בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x