$
חדשות טכנולוגיה

בית משפט בארה"ב: אפל הפרה שלושה פטנטים של קוואלקום

בית המשפט הפדראלי בסן דייגו קבע כי יצרנית האייפון תפצה את ספקית השבבים ב-31 מיליון דולר - כסף קטן עבור אפל - על הפרת שלושה פטנטים שלה, שנועדו להאריך את חיי הסוללה של טלפונים סלולריים

שירות כלכליסט 00:0516.03.19

חברת קוואלקום זכתה בניצחון משפטי מול יצרנית האייפון אפל, לאחר שחבר מושבעים בבית המשפט הפדראלי בסן דייגו קבע כי אפל חייבת לחברה 31 מיליון דולר על הפרת שלושה פטנטים שבבעלותה - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

 

 

 

בשנה שעברה תבעה קוואלקום את אפל בטענה כי הפרה פטנטים המסייעים להאריך את חיי הסוללה של טלפונים סלולריים.  במהלך המשפט שנמשך שמונה ימים קוואלקום ביקשה מחבר המושבעים לקבוע כי היא זכאית לתמלוגים שלא שולמו בהיקף של 1.41 דולר לכל אייפון, שבמסגרתו בוצעה הפרה של הפטנטים האמורים.

 

מעבדים של קוואלקום מעבדים של קוואלקום צילום: soyacincau

 

 

הפיצוי בגובה 31 מיליון דולר הוא בגדר כסף כיס עבור אפל, החברה בעלת השווי השני בגובהו בארה"ב לאחר מיקרוסופט עם שווי שוק של 866 מיליארד דולר והכנסות שנתיות המסתכמות במאות מיליארדי דולרים.

 

התביעה שהוכרעה בסן דייגו היא רק אחת מבין שרשרת של תביעות המתנהלות בין אפל וקוואלקום. התיק הגדול ביותר המתנהל בין החברות הוגש כתביעה על ידי אפל בשנת 2017. במסגרת תיק זה, ביקשה אפל לתקוף את "המודל העסקי הבלתי חוקי" של קוואלקום, שמצד אחד מעניקה רישיונות לשימוש בפנטנטים ומצד שני מוכרת שבבים ליצרניות טלפונים ניידים. קוואלקום האשימה את אפל בכך שהיא משתמשת בטכנולוגיה שלה מבלי לשלם לה על כך.

 

"הטכנולוגיות שהומצאו על ידי קוואלקום וחברות אחרות הן מה שאיפשר לאפל לחדור לשוק ולהפוך לחברה מצליחה כל כך כה מהר", מסר היועץ המשפטי של קוואלקום דן רוזנברג בהצהרה מיוחדת. "אנחנו בטוחים שבתי המשפט בכל רחבי העולם ידחו את האסטרטגיה של אפל שמסרבת לשלם על השימוש שהיא עושה בקניין הרוחני שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x