$
חדשות טכנולוגיה

הנפקת אובר: פרסום התשקיף צפוי כבר באפריל

כך לפי דוווח ברויטרס; תזמון המהלך יביא להנפקת אובר זמן קצר אחרי שמניית יריבתה ליפט תתחיל להיסחר בבורסה

עומר כביר 07:5215.03.19

אובר צפויה להתחיל את מהלכיה לקראת הנפקה בתוך כחודש וצפויה כבר באפריל לפרסם תשקיף ולצאת לרודשואו – כך לפי דיווח של רויטרס.

 

 

 

יריבתה האמריקאית של אובר, ליפט, כבר החלה במהלכים להנפקה ופרסמה את התשקיף שלה לפני כשבועיים. ואולם, ההנפקה של אובר צפויה להיות אירוע משמעותי הרבה יותר, כאשר שווי החברה יכול להגיע ל-120 מיליארד דולר. התזמון של המהלך יביא להנפקת אובר זמן קצר אחרי שמניית ליפט תתחיל להיסחר בבורסה.

 

שירות האופניים השיתופיים של אובר שירות האופניים השיתופיים של אובר צילום: Jump

 

הכנסות אובר ב-2018 עמדו על 11.3 מיליארד דולר והיקף הזמנת הנסיעות בה על 50 מיליארד דולר. עם זאת, החברה גם רשמה הפסדים של 3.3 מיליארד דולר (לפני קיזוז הכנסות ממכירת פעילות ברוסיה ובדרום מזרח אסיה). החברה פועלת ביותר מ-70 מדינות, ולצד שירות הזמנת נסיעות מפעילה גם שירותי השכרת קורקינטים ואופניים, משלוחים מסחריים ומשלוחי מזון וחטיבת פיתוח רכב אוטונומי.

 

חטיבה זו מנהלת כיום מגעים לגיוס מיליארד דולר מקבוצת משקיעים בראשות סופטבנק וטויוטה, לפי שווי של בין 5 מיליארד ל-10 מיליארד דולר. פעילות הרכב האוטונומי של אובר מדממת מאות מיליוני דולרים מבלי לייצר עדיין רווחים, וההשקעה המתוכננת צפויה לחזק משמעותית את פעילותה. ב-2017 רשמה פעילות החברה הוצאות של 750 מיליון דולר, כשקיצוצים ב-2018 צמצמו את הסכום משמעותית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x