$
הייטק והון סיכון

חברת המכשור הרפואי OrthoSpace נרכשת ב-220 מיליון דולר

החברה גייסה עד היום קרוב ל-24 מיליון דולר והמשקיעה העיקרית בה היא קרן InnovaHealth Partners; היא פיתחה שתל מתכלה שמסוגל להוות תחליף לניתוחי כתף. הרוכשת היא חברת Stryker האמריקאית, וחצי מסכום העסקה כפוף לעמידה ביעדים

הגר רבט 14:1514.03.19

חברת Stryker האמריקאית הודיעה היום (ה׳) בדיווח לבורסת ניו יורק על רכישת חברת המכשור הרפואי הישראלית אורטוספייס (OrthoSpace), שפיתחה שתל לטיפול בפציעות כתף.

 

 

העסקה תתבצע בשני חלקים: הראשון מורכב מעסקת מזומן בסכום של 110 מיליון דולר ואילו השני כולל תשלום של עד 110 מיליון דולר בהתאם לאבני דרך שנקבעו מראש.

 

עסקה גדולה בתחום המכשור הרפואי עסקה גדולה בתחום המכשור הרפואי צילום: שאטרסטוק

 

 

החברה הישראלית הוקמה ב-2009 וגייסה עד היום כמעט 24 מיליון דולר. המשקיעה העיקרית בה היא קרן הפרייווט אקוויטי האמריקאית InnovaHealth Partners. אורטוספייס גייסה עד היום כמעט 24 מיליון דולר.

 

 

 

השתל שפותח באורטוספייס מהווה תחליף לניתוח כתף: מדובר בבלון אשר מושתל בתוך הכתף הפגועה על מנת לֿשמש כחוצץ בין האזורים הפצועים וכך להקל על הכאב. השתל גם מתכלה בהדרגה. המוצר של אורטוספייס נמצע בשימוש מסחרי באירופה כמו גם בשיראל ובמדינות נוספות, אבל הוא טרם קיבל את אישור ה-FDA האמריקאי ונמצא עדיין בשלב הניסויים הקליניים במדינה.

 

אנדי פירס, נשיא קבוצת Stryker מסר: ״רכישת OrthoSpace משלימה את פורטפוליו המוצרים הקיים שלנו ותואמת את הפוקוס שלנו על השקעה ברפואת ספורט. אנו נרגשים מהמומנטום שיש לאורטוספייס בשווקים גלובליים מרכזיים ומהאפשרויות הניתוחיות הנוספות שהטכנולוגיה הזו מספקת ללקוחות״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x