$
חדשות טכנולוגיה

אובר במגעים לגיוס מיליארד דולר לפרויקט הרכב האוטונומי שלה

את ההשקעה יובילו טויוטה וקרן ויז'ן של סופטבנק, והיא תתבצע ישירות בחטיבת האוטונומיה, לפי שווי של 5-10 מיליארד דולר. החטיבה האמורה מדממת כסף, וההשקעה תחזק אותה ואת אובר כולה

עומר כביר 09:2814.03.19
קבוצת משקיעים בהובלת סופטבנק (באמצעות קרן ויז'ן) וטויטה מנהלת מגעים להשקעה של מיליארד דולר בחטיבת הרכב האוטונומי של אובר - כך לפי דיווחים של הוול סטריט ג'ורנל ורויטרס. ההשקעה עתידה להתבצע לפי שווי של בין 5 מיליארד ל-10 מיליארד דולר.

 

 

פעילות הרכב האוטונומי של אובר מדממת מאות מיליוני דולרים מבלי לייצר רווחים, וההשקעה המתוכננת צפויה לחזק משמעותית את פעילותה. ב-2017 רשמה פעילות החברה הוצאות של 750 מיליון דולר, קיצוצים ב-2018 צמצמו את הסכום משמעותית.

 

מכונית אוטונומית של אובר מכונית אוטונומית של אובר צילום: איי פי

 

 

ההשקעה גם צפויה לחזק את מעמדה של אובר, שמתעתדת להנפיק במאי או ביוני לפי שווי שיכול להגיע ל-120 מיליארד דולר. לפי הוול סטריט ג'ורנל, באובר מעוניינים להשלים את העסקה בהקדם על מנת שיוכלו להציג את שווי החטיבה ואת עתידה בפני משקיעים פונטציאלים. אובר וסופטבנק סירבו להגיב לדיווח. מטויטה נמסר בתגובה לרויטרס: "אנו תמיד בוחנים ושוקלים אפשרויות השקעה שונות".

 

בשבוע שעבר פורסם שתובעת באריזונה קבעה שלאובר אין אחריות פלילית לתאונה שבמסגרתה רכב אוטונומי של החברה דרס למוות הולכת רגל בפרברי פיניקס. בתאונה, שארעה ב-18 במרץ 2018, נהרגה הולכת רגל בשם איילין הרצברג. החקירה הרשמית שהתנהלה חשפה שאובר נטרלה מאפייני בטיחות שונים ברכב, כמו למשל בלימת חירום או שינוי היכולת לבצע פנייה פתאומית.

 

 

למרות זאת, התובעת המחוזית של מחוז יוואפאי באריזונה, שילה סאליבן פולק, הגיעה למסקנה שהחברה לא נושאת באחריות פלילית. "אחרי בחינה מאוד ייסודית של כל הראיות שהוצגו, משרד זה מוצא שאין בסיס להטיל אחריות פלילית על תאגיד אובר בסוגיה זו", כתבה בחוות דעתה לבית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x