שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק העניקה ליצרניות מובייל גישה למידע של מאות מיליוני משתמשים

כך עולה מדיווח של הניו יורק טיימס הלילה. בין היצרניות שקיבלו גישה למידע נמנות אפל, סמסונג, ו-וואווי. במקביל קיבלו גישה למידע גם ענקיות דוגמת אמזון, מיקרוסופט וסוני. הרשויות בארה"ב פתחו בחקירה

עומר כביר 08:0514.03.19

תובעים פדרלים פתחו בחקירה פלילית נגד עסקאות שיתוף תוכן שחתמה פייסבוק עם יצרניות מובייל בולטות – כך חשף הלילה הניו יורק טיימס.

 

 

 

החקירה נפתחה אחרי שורת חשיפות של הניו יורק טיימס משנה שעברה, שלפיהן פייסבוק העניקה ליצרניות מכשירים, כולל יצרניות סיניות  גישה למידע של מאות מיליוני משתמשים. בין היצרניות שקיבלו גישה למידע נמנו אפל, סמסונג, וואווי ו-Oppo. זאת, במקביל לגישה למידע שקיבלו יותר מ-150 חברות דוגמת אמזון, מיקרוסופט וסוני.

 

מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג תמונה: CNN

 

 

פייסבוק אמנם החלה לעצור שיתופי פעולה אלו לפני כשנתיים, ואולם לפי הניו יורק טיימס חבר מושבעים בניו יורק זימן מסמכים רשמיים של לפחות שתי יצרניות מובייל בולטות, שנהנו משיתוף הפעולה וקיבלו באמצעותו גישה למידע של מאות מיליוני משתמשים. משרד התובע הפדרלי של המחוז המזרחי של ניו יורק מוביל את החקירה, ובשלב זה לא ברור מתי היא החלה או מה המיקוד שלה.

 

משרד המשפטים והמחוז המזרחי סירבו להגיב לדיווח. מפייסבוק נמסר בתגובה לניו יורק טיימס: "אנחנו משתפים פעולה עם החוקרים ומתייחסים לחקירות ברצינות. מסרנו עדות פומבית, ענינו לשאלות והתחייבנו להמשיך לעשות כך".

 

החקירה הפלילית בניו יורק מצטרפת לשורת חקירות אחרות שמולן ניצבת פייסבוק בארה"ב ומחוצה לה. הבולטת שבהן היא חקירה משותפת של ה-FTC, ה-SEC ומשרד התובע הפדרלי במחוז הצפוני של קליפורניה, שמתמקדת בפרשת קיימברידג' אנליטיקה. בפרשה זו, שהציתה את המשבר הנוכחי שבו שרויה היום פייסבוק, התברר שחברת המחקר הבעייתית השיגה באופן מפוקפק פרטי פעילות של 87 מיליון משתמשי פייסבוק והשתמשה בהם כדי ליצור פרופילים פסיכולוגיים מפולחים.

 

לפי הדיווח, עובד לשעבר של קיימברידג' אנליטיקה סיפר שנחקר בפרשה בפברואר האחרון. הוא ושלושה עדים נוספים, שביקשו לשמור על אנונימיות כדי שלא להכעיס את התובעים, אמרו שקו חקירה מרכזי הוא טענת פייסבוק שלפיה קיימברידג' אנליטיקה הטעתה אותה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x