$
אפליקציות

ספוטיפיי התלוננה על אפל מיוזיק בפני האיחוד האירופי

לטענת החברה, שירות הסטרימינג של אפל לא נפגע ממגבלות שמטילה החברה על אפליקציות אחרות בחנות שלה, מה שמפר חוקי תחרותיות באיחוד. בנוסף, נטען שהחברה מאלצת מפתחים להשתמש בשירות התשלומים שלה, תוך גביית עמלות

עומר כביר 17:2413.03.19
ספוטיפיי הגישה השבוע תלונה נגד אפל לנציבות האיחוד האירופי, בטענה שענקית הטכנולוגיה מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים של האיחוד בגלל מגבלות שהיא מטילה על אפליקציות באפסטור שלה. מגבלות אלה, טוענת מפעילת שירות הסטרימינג, מקשות על ספוטיפיי ושירותים דומים להתחרות בשירות אפל מיוזיק.

 

 

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, אפל מקשה על שירותים בתשלום לצבור נתח שוק ללא שימוש בשירות התשלומים של החברה, ממנו גוזרת אפל עמלה של עד 30% על כל עסקה. זאת, בין השאר, באמצעות איסור על הפניה משתמשים לרכישת מנוי בפלטפורמה אחרת או גביית מחיר נמוך יותר בעת רכישת המינוי מחוץ לאפסטור.

 

 

 

ספוטיפיי ספוטיפיי צילום: גטי אימג'ס

 

 

לטענת ספוטיפיי, אפל דחתה כמה פעמים עדכוני אבטחה לאפליקציה שלה ואף איימה להסיר אותה מהאפסטור, מסיבות אנטי-תחרותיות. "אפליקציות צריכות להתחרות על בסיס איכותן, לא על בסיס מי שולט באספטור", אמר היועץ המשפט של ספוטיפיי, הורשיו גוטיארז. "מרגע שאפל הפכה לא לרק לספקית פלטפורמה, אלא גם למתחרה ישירה, התמריץ שלהם לפגוע בשירותים יריבים כמו ספוטיפיי נעשה גדול יותר ותכוף יותר".

 

 

 

מנכ"ל ספוטיפיי, דניאל אק, כתב בפוסט שפרסם בבלוג הרשמי של ספוטיפיי שהכללים של אפל מגבילים את חופש הבחירה וחונקים חדשנות על חשבון חוויית המשתמש. "לא מדובר בסוגיה של ספוטיפיי נגד אפל. אנחנו רוצים את אותם כללים הוגנים לחברות מבוגרות וצעירות, גדולות וקטנות. צריך לתמוך ולטפח את האקוסיסטם הבריא שאפשר לשתי החברות לשגשג מלכתחילה", הוא הוסיף.

 

אפל לא הגיבה לפניית הוול סטריט ג'ורנל בנושא. בנציבות האיחוד האירופי אישרו את קבלת התלונה והוסיפו: "אנו בוחנים אותה בהתאם להליכים הרגילים שלנו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x