$
מכשירים

ההברקות של תערוכת SXSW: מציאות מדומה, חיות בר ונבואות זעם

תערוכת החדשנות העצומה שנערכה השבוע בטקסס כללה המוני חידושים ומיצגים, ביניהם פיתוח שמאפשר להפוך זמזום לשיר שלם, להכניס מסיבה למשקפי VR, לשלב טכנולוגיה וכדורסל ואפילו לפגוש במכונית מרחפת ובאורח מהג'ונגל

יואב צוקר, אוסטין 09:0516.03.19

SXSW, פסטיבל החדשנות השנתי הגדול בעולם שנערך בטקסס, כלל פיתוחים מעניינים בתחום הממשקים והמציאות המדומה. נראה שיישומים והתנסויות שכאלה השתלטו על האירוע, ולמי שמשוטט בין הדוכנים השונים היה קל לחשוב שיש יותר בעלי משקפי VR בסביבתם מאנשים בלעדיהם.

 

לא רואים? זו מסיבה לא רואים? זו מסיבה צילום: יואב צוקר

 

 

אינטל הציגה בדוכן שלה חווית ריקוד יוצאת דופן, שבה מועברת הרגשה של מסיבה, עם סאונד איכותי ביותר וחוויה ריאליסטית. 

 

..ועכשיו, עם קצת צבע ..ועכשיו, עם קצת צבע צילום: יואב צוקר

 

 

חברת Accenture Interactive הציגה במתחם שלה שימושים שונים ל- VR, ביניהם חוויה שנועדה לסייע בגיוס כסף לשימור הקונדור הקליפורני, עוף דורס בסכנת הכחדה. החברה פשוט בנתה סימולציה ריאליסטית של תעופה מבעד לעיני הציפור.

 

כמו כן, כלל הממשק של החוויה זיהוי תנועת עיניים, כדי לבצע פעולות מתוך הווידאו - למשל, לתרום כסף למשמרי הקונדור. חברת SAP הדגימה פלטפורמת דאטה שמסייעת לניתוח נתוני ספורטאים, דרך מגרש כדורסל. כל מבקר יכל להיכנס למגרש שלה, לקלוע כדור ולקבל ניתוח של הטכניקה והביצועים שלו.

 

כשהמאמן שלך הוא המחשב כשהמאמן שלך הוא המחשב צילום: יואב צוקר

 

 

חברת ARX שמפתחת מכשירי כושר, הציגה מתקנים שעובדים על מנועים כדי לייצר התנגדות, ולא משקולות. החיבור של המנוע למכשיר מאפשר גם לנטר בזמן אמת את ביצועי המתאמן ולהראות לו כיצד לשפר את השיטה. החברה רוצה להציע את הפיתוח הזה למכוני כושר במודל ליסינג, של 25,000 דולר בשנה. 

 

 

מכשירי כושר חכמים מכשירי כושר חכמים צילום: יואב צוקר

 

 

תערוכת SXSW כללה גם פאנלים ומושבים מקצועיים רבים, ביניהם אחד שנקרא Don't stop me now ועסק במוזיקה. הודגמו בו יישומי בינה מלאכותית שיוכלו להשפיע בעתיד על הדרך בה מאזינים לשירים ויוצרים אותם.

 

 

 

למשל, חברת Humtap הדגימה איך כל אחד יכול לייצר שיר בכמה דקות ללא שום צורך ברקע מוזיקלי, פשוט אפשר לזמזם את המנגינה שיש לכם בראש והמערכת יכולה להציע עוד אפשרויות ע"ב מקטעים מוזיקליים שבמאגריה. ניתן להוסיף לנעימה קטע שירה שלכם, ולכבוש את המצעדים.

 

חברת musicmap הציגה מוצר יצירתי שונה: היא מיפתה מאות אלפי שירים וניתחה את קהלי יעד של כל סגנון, במטרה להמליץ למפרסמים איזו מוזיקה לתת לכל אחד מקהלי היעד אליו הם פונים. התוצאה, לטענתה, היא קמפיינים מותאמים מוזיקלית למצבי רוח והלכי רוח.

 

רובוטים מנגנים, מיצג בביתן של חברת רובוטיקה שמדגימה יכולת שיתוף פעולה בין רובוטים שונים רובוטים מנגנים, מיצג בביתן של חברת רובוטיקה שמדגימה יכולת שיתוף פעולה בין רובוטים שונים צילום: יואב צוקר

 

 

בתערוכה התקיימו הרצאות רבות, ביניהן של פרופ' איימי ווב, חוקרת עתידנות ודירקטורית במכון Future Today. ווב חשפה את דו"ח התחזית הטכנולוגית של המכון לשנה הקרובה, בו 315 טרנדים כהתחזקות תחומי רובוטיקה, בינה מלאכותית, תחבורה, אבטחת מידע ועוד.

 

 

הרצאתה של פרופ' ווב הרצאתה של פרופ' ווב צילום: יואב צוקר

 

 

למשל, שרטטה ווב אפיקי התפתחות לתחום הבית החכם; לראייתה, ככל שיתחזק טרנד אינטרנט הדברים כך יוטמעו התשתיות עבורו כבר בשלב בניית הבתים ויגדל הסיכוי ששליטת חברות הטכנולוגיה במוצרים החכמים תוכל לנתב את חיינו מתוך הבית. בנוסף, יוכלו מכשירים להתחיל לפעול עצמונית משום שהחברה שמנטרת אותנו דרכם החליטה שזהו הזמן הנכון ביותר עבורם - מה שעלול להיות לכאב ראש לא מבוטל.

 

התערוכה היא אירוע צבעוני ביותר, בו כל מציג מנסה להתעלות על משנהו בכל דרך, בראש ובראשונה - בשיטות למשיכת הקהל. למשל, למשל, חברת דיימלר בנתה דגם של אחת ממכוניותיה כרחפן, שפשוט מסתובב בין המתחמים ומושך תשומת לב.

 

המכונית של דיימלר מרחפת במתחם התערוכה המכונית של דיימלר מרחפת במתחם התערוכה צילום: יואב צוקר

 

 

לצד כל החדשנות וההייטק, נראו בתערוכה גם פיתוחים ללא שמץ טכנולוגיה שהיו חמודים וצבעוניים לא פחות מהתוכנות וה-VR; חברת Calm שמפתחת יישומים לניטור שינה ומדיטציה בחרה בטריק יצירתי יותר: היא פשוט הביאה עצלן שישב על עץ ולא עשה כלום, ולא התרשם כשהמוני מבקרים באו להצטלם איתו.

 

העצלן של Calm העצלן של Calm צילום: יואב צוקר

 

 

יואב צוקר הוא מנהל החדשנות של חברת Natural Intelligence

בטל שלח
    לכל התגובות
    x