$
תקשורת

סלקום רוכשת את מיזם הסיבים IBC בשותפות עם תש"י

קבוצת התקשורת הודיעה היום לבורסה על רכישת 70% מהמיזם בשותפות עם קרן תשתיות ישראל, חברת החשמל תיוותר עם 30% אחזקות. עלות הרכישה צפויה לעמוד על עד 200 מיליון שקל, כאשר החברות התחייבו להשקיע במיזם 100 מיליון שקל כל אחת בשלוש שנים הבאות

עומר כביר וליאור גוטמן 10:0413.03.19

סלקום סיכמה על רכישת 70% ממיזם הסיבים האופטיים IBC, דרך שותפות מוגבלת עם קרן תשתיות ישראל (תש"י) – כך הודיעה הבוקר קבוצת התקשורת לבורסה.  

עלות העסקה, שכפופה לאישור הרגולטור, עומדת על 103.5 מיליון שקל, ואחרי השלמתה יחזיקו סלקום וקרן תשתיות ב-35% מ-IBC כל אחת, בעוד שחברת החשמל תחזיק ב-30% מהמיזם.

 

בסלקום אומרים שהעסקה תאפשר ל-IBC להגיע לפריסה של יותר מ-400 אלף משקי בית עד סוף 2019 ועד מיליון משקי בית בתוך חמש שנים.

 

מיזם הסיבים מיזם הסיבים צילום: דור מנואל

 

במסגרת המהלך נחתם גם מזכר הבנות בין סלקום לקרן תשתיות ישראל שלפיו IBC תפעיל את תשתית הסיבים האופטיים העצמאית שסלקום פרסה כבר בשכונות מגורים - מהלך שיאחד למעשה את שתי התשתיות ויאפשר פריסה מהירה ורחבה יותר.

 

עלות רכישה זו צפויה לעמוד על בין 180 מיליון ל-200 מיליון שקל, והיא תבוצע לאחר העברת הבעלות. בנוסף, התחייבו סלקום ותש"י להשקיע במיזם 100 מיליון שקל כל אחת במהלך שלוש השנים הקרובות.

 

כחלק מהמהלך המורכב, שכולל שישה הסכמים שונים, הסכימה סלקום לרכוש מ-IBC זכויות שימוש בלתי-חוזרות ב-10% עד 15% ממשקי הבית שיהיו מחוברים לתשתית הסיבים שלה ב-15 השנים הקרובות, כאשר התמורה לרכישה תשולם לאורך 10 שנים.

 

"חתימת ההסכמים הסופיים להשקעת סלקום ותש"י ב-IBC היא צעד ענק לקראת דור חדש של תשתיות אינטרנט בישראל", אמר מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, בהודעה לעיתונות. "ברגע שיתקבלו האישורים הדרושים והעסקה תושלם, ל-IBC תהיה היכולת להביא את בשורת הסיבים האופטיים של עד 1 גי'גה בייט לשניה למעל מיליון משקי בית בישראל בתוך חמש שנים.

 

"(העסקה) גם צפויה להביא לחסכון משמעותי בהוצאות החברה לאורך זמן ובעקבות כך להשפיע באופן חיובי על תוצאות הפעילות של החברה ותזרים המזומנים החופשי שלה. למכירת תשתית הסיבים האופטיים העצמאית של סלקום בשכונות מגורים ל-IBC צפויה להיות השפעה חיובית על תזרים המזומנים של החברה, לשפר יחסים פיננסיים ולהפחית את רמת ההשקעות של החברה בשנים הקרובות ולספק ל-IBC נכס משמעותי והקדמה משמעותית של תכניות הפריסה והתכנית העסקית שלה".

 

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: "שילוב הכוחות הטכנולוגיים והתשתיתיים של חברת החשמל ומחויבות העובדים לפריסה ביחד עם היכולות של סלקום ותש"י יעמידו לטובת הציבור הישראלי פלטפורמת שירות חסר תקדים באיכותו בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x