$
חדשות טכנולוגיה

מובייק מחסלת את הפעילות הבינלאומית שלה, בישראל בינתיים "עסקים כרגיל"

לפי דיווח בטקראנץ', החברה הסינית להשכרת אופניים שיתופיים פיטרה את כל צוותיה באוסטרליה, סינגפור ותאילנד. חברת קאר2גו, המפעילה את השירות בארץ מסרה: "איננו מושפעים לפי שעה מההחלטה"

רפאל קאהאן 10:2009.03.19

מובייק החלה לחסל את הפעילות הבינלאומית שלה, כך על פי דיווח של אתר טקראנץ' הלילה. על פי מה שידוע בשלב הראשון החברה פיטרה במהלך יום שישי את כל צוותיה באיזור אסיה-פסיפיק (APAC) במדינות כגון אוסטרליה, סינגפור ותאילנד.

 

הסטארט-אפ הסיני להשכרת אופניים שיתופיים החל לפעול לפני כשנתיים ונחשב לשם החם ביותר בתחבורה השיתופית הסינית. המתחרה העיקרי שלה היתה Ofo שגם היא ניסתה לפעול בישראל עד להפסקת הפעילות הבינלאומית שלה לפני כמעט שנה.

 

מובייק נרכשה לפני כשנה בידי Meituan, אפליקציית שירותים שכונתיים מובילה בסין, והדבר נתפס בזמנו כהוכחה לעליונותה של מובייק על פני מתחרותיה. עם זאת מאז הדברים השתנו. היא החלה לסבול מתחרות גוברת והולכת מצד Hellobike, סטארט-אפ התחבורה השיתופית של עליבאבא שהתחיל לפעול באגרסיביות בשוק הסיני.

אופני מובייק בישראל אופני מובייק בישראל צילום: יעל אמיר

 

 

בתגובה החלה מייטואן לחתוך בהוצאות התפעול של זרוע התחבורה שלה שגם מספקת שירותי הסעות כמו אובר וליפט. לא ברור אם מדובר במהלך שישפיע על פעילות החברה באופן כללי, אך היציאה משוק מצליח כמו סינגפור אינה החלטה של מה בכך בעיקר בהתחשב שהדבר נעשה בצורה שאינה עומדת בקנה אחד עם החוק הסינגפורי המקומי. מה שעשוי להקשות עליה לחזור לאחד השווקים החשובים באסיה בעתיד.

 

מובייק פעילה בישראל דרך חברת קאר2גו המתמחה בהשכרת רכבים שיתופיים. זו כנראה הסיבה שהפעילות שלה בארץ אינה מאויימת - לפחות לא לפי הזכיין שלה. מהחברה נמסר ל"כלכליסט": "האופרציה בישראל מופעלת ע"י Car2go ולא על ידי מובייק. מהידיעה משתמע שההחלטה נוגעת למדינות בהם המפעיל הישיר הוא מובייק, ועל כן איננו מושפעים לפי שעה מההחלטה".

 

בקאר2גו גם מציינים שלפי שעה לא עודכנו לגבי עתיד הפעילות על ידי החברה האם. "ישראל נחשבת לאחד מהשווקים המצליחים והצומחים בתחום האופניים השיתופים ולא קיבלנו אף עדכון בנושא מהשותף הסיני", מסבירים בחברה. "אנחנו ממשיכים להפעיל כרגיל את מערך האופניים בת''א רבתי ללא כל פגיעה בשירות", נמסר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x