אינטרנט

גוגל מזהירה: התגלה ליקוי אבטחה חמור בדפדפן כרום

הבאג מאפשר להאקרים לחדור למחשב ולהתקין תוכנות זדוניות למיניהן, ולפי הערכות היה קיים בכרום מאז ימיו הראשונים. גוגל ממליצה לעדכן בזריזות את הדפדפן בגרסאות ל-PC ולמק

רפאל קאהאן 17:2107.03.19

גוגל מזהירה את הקהל מפני ליקוי אבטחה קריטי שהתגלה בדפדפן כרום בגרסאות ל-PC ולמק. מדובר בפירצת אבטחה שמאפשרת להאקרים לעקוף את מנגננוני האבטחה של המחשב ולהביא להתקנה של אפליקציות זדוניות.

 

 

מדובר בליקוי שככל הנראה היה קיים בכרום במשך שנים רבות, מאז השקת הגרסה הראשונה לפני כעשר שנים וחצי - אך הוא זוהה רק בשבועות האחרונים. כרום נחשב כאחד הדפדפנים האמינים והמאובטחים בשוק, אך לא נדיר שבאגים חמורים מזוהים באפליקציות גם לאחר שנים של שימוש.

 

 

דפדפן כרום דפדפן כרום

 

 

החברה ממליצה לעדכן מיידית את הדפדפן. עדכוני כרום אמורים להתבצע אוטומטית, אך מומלץ לוודא זאת כדי שלא להיחשף לאיומי אבטחה.

 

 

ניתן לגשת לשורת העדכון גם על ידי הקלקה על סימן שלוש הנקודות בחלק העליון השמאלי או הימני של הדפדפן (בהתאם לשפת השימוש), ואז לנווט ל"עזרה" ול"אודות". תהליך העדכון יחל אוטומטית ברגע שתיכנסו לתפריט. אין שום בעיה להמשיך להשתמש בכרום לאחר שהוא מעודכן לגרסה האחרונה שכן אז הפרצה אמורה להיות חסומה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x