$
חדשות טכנולוגיה

תחזית IDC: הדור החמישי יחזיר את תעשיית הסלולר לפסי צמיחה

לראיית חברת המחקר, תוך חמש שנים כל טלפון רביעי בעולם יהיה בעל מודם 5G, מה שיוציא את תחום המובייל מהקיפאון הנוכחי שלו ויקפיץ את המכירות השנתיות ב-1.7% ל-1.54 מיליארד מכשירים. האם מדובר בהערכות אופטימיות מדי?

רפאל קאהאן 13:5707.03.19
השנתיים האחרונות היו קשות עבור תעשיית המובייל, בדגש על יצרניות הסמארטפונים - עם ירידה מתמשכת במכירות. ואולם, חברת המחקר IDC רואה אור בקצה המנהרה. להערכתה, כניסת טכנולוגיית ה-5G לשימוש ברחבי העולם תזניק את היקף משלוחי הסמארטפונים מכ-1.39 מיליארד מכשירים השנה לכ-1.54 מיליארד ב-2023.

 

 

בעוד הערכת המספרים של 2019 מראה שהמצב לא ישתפר עם ירידה של כ-0.8% בהיקף המשלוחים ביחס לאשתקד, המצב בעוד חמש שנים צפוי להשתפר והמשלוחים יגדלו בכ-1.7%. הערכת IDC מתבססת על גידול טורי של היקף מכירות מכשירים בעלי מודם 5G, שצפויים להגיע לתפוצה של אחד מכל ארבעה טלפונים תוך חמש שנים.

 

האם הדור החמישי יציל את המובייל? האם הדור החמישי יציל את המובייל? צילום: שאטרסטוק

 

 

אלו הערכות אופטימיות מאוד; הדור החמישי צפוי להיכנס לשימוש בהיקף הולך וגדל בשנים הקרובות, אך עדיין לא ברור אילו שירותים יעוררו מספיק עניין בקרב הצרכנים וישכנעו אותם לקנות מכשיר יקר יותר. בקרב מומחים רבים ישנה תמימות דעים על כך שהשימושים העיקריים של טכנולוגיות הדור ה-5 בתחילה יופנו לתשתיות רכב אוטונומי, תקשורת ארגונית ואינטרנט הדברים (בעיקר בעולם התעשייתי).

 

גם המחירים של מכשירי הטלפון בעלי יכולות 5G הם מגבלה, ולפי הערכות יעלו כ-20% עד 30% יותר ממכשירי 4G. האם הציבור הרחב אכן יהיה מוכן לשלם את הפרמיה הנדרשת למכשיר 5G בהתחשב בכך שלא ברור אילו יתרונות הוא יעניק לו בחיי היומיום? מדובר בנעלם גדול שגם ב-IDC לא ממש יודעים לענות עליו.

 

 

 

"השאלה הגדולה ביותר שנותרת ללא מענה היא מה יחזיר את תעשיית המובייל לצמיחה", כתב בדו"ח IDC ראיין רית', סגן נשיא לתחום המובייל. "הסיבות לירידה בבריאות תעשיית הסלולר ברורות וידועות: זמני שימוש ארוכים יותר במכשירים, שוק סיני בעייתי ומצב גיאופוליטי עולמי לא יציב. אך אנחנו עדיין לא מסוגלים לראות מספיק רחוק מה יהיו ההשפעות של התקדמות הטכנולוגיה על התחום".  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x