$
הייטק והון סיכון

OurCrowd חושפת שתי קרנות חדשות

הקרן הראשונה תתמקד בטכנולוגיות רפואה כמערכות טיפוליות, רובוטיקה ומכשור, ואילו השנייה - במיזמי אימפקט, כלומר השקעות שלצד מטרת הרווח, נועדו לתרום לאנושות. רק לפני חודשיים השיקה OurCrowd קרן ייעודית למיזמי קנביס

הגר רבט 11:0507.03.19
פלטפורמת ההשקעות OurCrowd הודיעה היום (ה׳) על השקת שתי קרנות חדשות: קרן רפואית בהובלת מוריס לסטר ומורי בלומנפלד בהיקף של 50 מיליון דולר וקרן אימפקט בשיתוף עם Social Finance Israel בהיקף של 30 מיליון דולר.

 

 

מ-OurCrowd נמסר כי הקרן הראשונה תתמקד תתמקד במכשירים רפואיים, מערכות טיפוליות, רובוטים רפואיים והתפתחויות חדשות בתעשייה הרפואית. היקפו על שוק הרפואי העולמי נאמד ב-433.7 מיליארד דולר ב-2018 וצפוי להגיע להיקף של 594.5 מיליארד דולר עד 2024.

 

 

ג'ון מדבד, מנכ"ל OurCrowd ג'ון מדבד, מנכ"ל OurCrowd צילום: אוראל כהן

 

 

את הקרן יובילו שני מנהלים שותפים: ד"ר מוריס לסטר וד"ר מורי בלומנפלד והיא תנוהל על ידי נבחרת של מומחים קליניים בעלי עשרות שנות ניסיון בטכנולוגיות רפואיות ובסיוע לצמיחת סטארט-אפים.

 

OurCrowd השקיעה מאז 2013 יותר מ-78 מיליון דולר ביותר מ-20 חברות המפתחות טכנולוגיות רפואיות, ביניהן: SightDX, Zebra Medical, Insightec ו-Rewalk.

בנוסף הודיעה OurCrowd כי חברה ל-Social Finance Israel, גוף ייעוץ למיזמי אימפקט, להשקת קרן חדשה שתתמקד בחברות מגובות הון סיכון המפתחות פתרונות המקדמים את 17 היעדים לפיתוח מקיים של האו"ם.

 

היקפה המתוכנן של הקרן הוא 30 מיליון דולר, והיא תשקיע על פי מודל שפיתחה Social Finance Israel המבוסס על שלושה מדדים: פעילות חופפת לאתגרים גלובליים מרכזיים, התנהלות המכוונת ליצירת אימפקט וסיכון אימפקט, על מנת להעריך את יכולת החברות לספק החזר על ההשקעה ורווחים פיננסיים וחברתיים.

 

מנכ"ל Social Finance Israel הוא ירון נוידורפר והיו"ר הוא סר רונלד כהן, המייסד והמנכ"ל-שותף לשעבר של קרן ההשקעות הפרטיות הגלובאלית אייפקס פרטנרס.

 

 

 

שתי הקרנות החדשות מתווספות לקרן להשקעות בטכנולוגיות הקנאביס, בהיקף של 30 מיליון דולר, שהשיקה OurCrowd בינואר השנה. OurCrowd הכריזה כי תשקיע בקרן 7thirty Opportunity Fund ותשתף פעולה עמה בהקמת קרן ההון סיכון גלובלית בתחום טכנולוגיות הקנאביס. הקרן תתמקד בחברות המתמחות בטכנולוגיות קנאביס חדשות בשווקי הרפואה הדיגיטלית, החקלאות הטכנולוגית, קמעונאות, מסחר אלקטרוני, חנויות של אפליקציות, פתרונות SaaS ומחקר טכנולוגי עמוק בקנאביס. הקרן, שמשרדיה ממוקמים בעיר בולדר, קולוראדו, תפעל ברחבי העולם, כולל פעילויות בישראל, קנדה וארה"ב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x