$
הייטק והון סיכון

מריוס נכט גייס 660 מיליון דולר לקרן השנייה של aMoon

מדובר באחד הגיוסים הגדולים מסוגם בהייטק הישראלי; קרן אמון הוקמה ב-2016 על ידי נכט וד"ר יאיר שינדל, מייסד ומנכ"ל מיזם "ישראל דיגיטלית" במשרד רה"מ; הקרן מתמקדת בשלושה תחומים: בריאות דיגיטלית, מכשור רפואי וביופארמה

הגר רבט 10:0106.03.19
קרן אמון (aMoon) של מריוס נכט הודיעה היום (ד') על סגירת התחייבות ממשקיעים בסך 660 מיליון דולר לקרן שנייה. מדובר באחת ההשקעות הגדולות ביותר לקרן בודדת בהייטק הישראלי. ההודעה מגיעה חודשיים לאחר שהופיע על כך דיווח ברויטרס, לפיו נכט השקיע 360 מיליון דולר מכספו הפרטי בקרנות אמון.

 

 

מריוס נכט מריוס נכט צילום: אוראל כהן

 

 

הקרן מתמקדת בשלושה תחומים: בריאות דיגיטלית, מכשור רפואי וביופארמה. הקרן תבצע סבבי השקעות של 10 עד 50 מיליון דולר ב-15 עד 20 חברות ישראליות ובינלאומיות במהלך חמש השנים הקרובות. הקרן השקיעה עד כה בארבע חברות ישראליות, ובחברה אחת מעמק הסיליקון שמייסדה ישראלי.

 

מריוס נכט מסר: "הצירוף של רפואה וטכנולגיה יוצר גל של חדשנות שביכולתו להגדיר מחדש את הטיפול הרפואי - מעבר לכל דימיון. הדבר מציג בפנינו הזדמנות ייחודית להשפיע - הן על חיי אדם והן על קהילת המשקיעים".

 

בהודעה מטעם הקרן נמסר גם כי למדינת ישראל יש מאגר נתונים רפואי יוצא דופן, שמאגד מידע על 98% מהאוכלוסיה ב-20 השנה האחרונות. כמו כן, ממשלת ישראל הודיעה על השקת תוכנית לאומית להשקיע מיליארד שקל בפרויקטים של בריאות דיגיטלית במהלך חמש השנים הקרובות.

 

בין חברות הפורטפוליו שהקרן הראשונה של אמון השקיעה בהן נמנות Regenera שעוסקת בשיקום רקמות, DayTwo שמספקת המלצות תזונה אישיות ו-CartiHeal שמתמחה ברפואה רגנרטיבית ופיתחה שתל לסיוע באיחוי סחוס. כמו כן מושקעת הקרן בחברת זברה מדיקל, שמפתחת פתרונות לניתוח ממצאים רפואיים ובחברת Ayala, שמפתחת תרופות אונקולוגיות.

 

במאי שנה שעברה הודיעו קרן אמון וקרדיט סוויס על שותפות אסטרטגית במסגרתה השקיע הבנק 250 מיליון דולר בקרן של נכט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x