שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בניו יורק מנסים לשכנע את אמזון לשקול שוב הקמת מטה בעיר

ענקית הסחר המקוון נסוגה מהתוכנית להקים מטה שיעסיק 25 אלף עובדים, בשל התנגדות מקומית להטבות המס שהוצעו לה. במכתב ששלחו אליה כעת פוליטיקאים ואנשי עסקים נכתב: "רוב ברור של תושבי ניו יורק תומכים בפרויקט"

שירות כלכליסט 10:0702.03.19
קבוצה של אנשי עסקים ופוליטיקאים מניו יורק פנו לאמזון בבקשה שענקית המסחר המקוון תשקול שוב את החלטתה לסגת מהקמת מטה בעיר.

 

אמזון נסוגה מהפרויקט לפני מספר שבועות בעקבות התנגדות מקומית, בעיקר לתמריצים שקיבלה מהמדינה ומהעיר. אמזון התחייבה להשקיע 2.5 מיליארד דולר בבניית המטה, שהיה אמור לספק 25 אלף מקומות עבודה. כדי לשכנע אותה לבחור בניו יורק, המדינה והעיר הבטיחו לחברה הטבות מס של קרוב ל-3 מיליארד דולר. בעקבות זאת התפתחה התנגדות מקומית לפרויקט. עם זאת, סקרים שנערכו הצביעו כי מרבית המקומיים דווקא תמכו באמזון.

 

במכתב פתוח לאמזון, שפורסם בניו יורק טיימס ביום שישי, כתבו אנשי העסקים והפוליטיקאים: "רוב ברור של תושבי ניו יורק תומכים בפרויקט והתאכזבו מההחלטה לא להמשיך אותו. אנחנו מקווים שתשקלו זאת מחדש".

מרכז לוגיסטי של אמזון מרכז לוגיסטי של אמזון צילום: שאטרסטוק

 

החתומים על המכתב כוללים את מנכ"לי מורגן סטנלי, גולדמן זאקס, מאסטרקארד וחברת התעופה ג'טבלו איירוויז, וכן מנהיגים מקומיים כמו יו"ר איגוד הדיירים וארגון NAACP.

 

מושל ניו יורק אנדרו קואמו, שהוא תומך בולט בפרויקט, התקשר למנכ"ל אמזון ג'ף בזוס בניסיון לשכנע אותו לשנות את דעתו, כך דיווח הניו יורק טיימס.

 

עם זאת, בעיתון ציינו כי לא נראה שהחברה מתכוונת לפתוח מחדש את הנושא, שעורר דיונים על סובסידיות לתאגידים וחששות לגבי האופן שבו המטה ישפיע על שיעורי השכירות באזור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x