$
חדשות טכנולוגיה

ה-FTC מציגה: יחידת עילית לחקירת ענקיות הייטק כגוגל, פייסבוק ואמזון

נציבות הסחר הפדרלית הודיעה שיהיה זה צוות בן 17 מומחים שיחקרו מיזוגים, רכישות, עסקאות ונהלים של חברות הטכנולוגיה; היחידה תנתח גם עסקאות שנערכו בעבר, כדי לזהות פגיעה אפשרית בהגבלים עסקיים וזכויות צרכנים

רפאל קאהאן 11:1927.02.19

נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב (FTC) הודיעה אמש (ג') על הקמת יחידת חקירות מיוחדת, שתתמקד בחברות טכנולוגיה כגוגל, פייסבוק, אמזון ואחרות שנחשדו או נתפסו בעבר בהפרת הגבלים עסקיים או פגיעה בזכויות צרכנים ועסקים. 

 

 

על פי הודעת ה-FTC, היחידה תחקור מיזוגים, עסקאות, רכישות או נהלים שעשויים להעיד על ניסיון לחסל את התחרות. המנדט שלה יאפשר לה לחקור גם עסקאות או מיזוגים שנעשו בעבר ולבחון ענישה על השלכותיהן. יו"ר ה-FTC, ג'ו סימונס, הסביר את המהלך בכך שסקטור הטכנולוגיה הפך לחשוב מאוד בשנים האחרונות. "פיקוח מוגבר על הפעילות בסקטור כדי לוודא שהצרכנים נהנים משוק תחרותי והוגן עושה שכל לטעמנו", מסר בהודעה לעיתונות.

 

 

על הכוונת של ה-FTC: גוגל, אמזון ופייסבוק על הכוונת של ה-FTC: גוגל, אמזון ופייסבוק צילום: שאטסטוק

 

 

הקמת היחידה החדשה מתבצעת על רקע גידול בהיקף החקירות והשערוריות שנחשפו בשנים האחרונות בקרב ענקיות הטכנולוגיה החדשות. גוגל, פייסבוק ואמזון, ספגו לא מעט ביקורת על אופי הפעילות העסקית שלהן.

 

גוגל נקנסה פעמיים בשנתיים האחרונות בידי האיחוד האירופי ב-2.7 מיליארד דולר וב-5.1 מיליארד דולר בגין בעבירות הגבלים עסקיים; פייסבוק נתפסה בשערוריות פרטיות רבות וחמורות ביותר ונחקרה על כך מספר פעמים, אם כי עדיין לא נקבע לה קנס; ואמזון הואשמה בפעולות שהגבילו קמעונאי רשת למיניהם ובצעדים חשודים בהתמודדות במכרזים ממשלתיים, אך לא נענשה. 

 

 

היחידה תורכב מ-17 עורכי דין המתמחים בתחומים מגוונים כפרסום מקוון, מדיה חברתית, מובייל ופלטפורמות עסקים מקוונות, על פי דיווח של CNET. שלא במפתיע, המהלך זכה לתמיכת איגוד המסחר האמריקאי בו חברות וולמארט ובסט ביי, יריבות עסקיות ותיקות של אמזון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x