שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

ייזהר הרוכב: באג בקורקינטים של Lime גורם לתאונות ופציעות

החברה, שהחלה לאחרונה לפעול בישראל, הודתה שתקלת תוכנה גורמת לקורקינטים לבלום בחוזקה אוטומטית במהירות גבוהה או כשנתקלים במהמורה בדרך. הליקוי כבר גרם לתאונות בעולם ועדיין לא ידוע אם הוא מסכן גם משתמשים בארץ

רפאל קאהאן 18:4326.02.19

ליים, שרק לאחרונה החלה לפרוש את הקורקינטים שלה ברחבי תל אביב, מתמודדת עם משבר בטיחות: החברה דיווחה על באג שגורם לתאונות בהודעה שהפיצה.

 

 

לפי ליים, הליקוי עלול לגרום לקורקינט לבלום בפתאומיות בעצמו כשנוסעים בו במהירות או נתקלים במהמורה בדרך. ליים לא מסרה איזו מהירות מעוררת את תגובת מערכת הבלימה. 

 

קורקינט של ליים קורקינט של ליים צילום: רויטרס

 

 

ליים הודתה שהבאג כבר גרם לתאונות בקרב משתמשי השירות, אם כי לא חשפה כמה נפגעו ומה חומרת הפציעות. לטענתה, מדובר בליקוי נדיר שנצפה בפחות מ-0.0045% מהנסיעות. בהתחשב בכך שלליים יש עשרות אלפי קורקינטים וככל הנראה מאות אלפי נסיעות ביום, עדיין מדובר בעשרות תאונות.  

 

בפוסט שפרסמה החברה, נכתב שקורקינטים הם כלי תחבורה בטיחותי יותר מכלים אחרים על אף הסיכונים שקיימים בשימוש בהם. בשלב זה לא ידוע האם התקלה נוגעת לקורקינטים בכל העולם, ביניהם אלה שזמינים בארץ. כלכליסט פנה לליים ישראל, ותגובת החברה תתפרסם לכשתתקבל.

 

 

 

ליים אינה היחידה בתחום שהושפעה מבעיות חומרה; פרצת רשת שהתגלתה בקורקינטים של שיאומי מדגם M365, שנמצאים בחלק מציי חברות הקורקינטים החשמליים איפשרה להאקרים לפרוץ לתוכנה של הכלי ולהפעיל מרחוק את הבלמים, ואף לבטל את פעולתם לגמרי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x