$
הייטק והון סיכון

קרן Insight מניו יורק רוכשת את רוב אחזקות ג'נסיס 4 הישראלית

הפרטי העסקה טרם נחשפו; הקרן הרביעית של ג'נסיס מושקעת היום ב-12 חברות פעילות, ואינסייט קנתה את ההשקעות בכולן פרט לריסקיפייד, החברה הבוגרת והגדולה בפורטפוליו. לג'נסיס נותרו השקעות פעילות מהקרנות השנייה והשלישית שלה, ביניהן ולנס ואינוביד

הגר רבט 14:0426.02.19

קרן ההון סיכון הניו יורקית אינסייט פרטנרס (Insight Venture Partners) הודיעה היום (ג') על רכישת מרבית השקעותיה של קרן הון הסיכון הישראלית ג'נסיס פרטנרס 4. פרטי העסקה לא נמסרו. השותפים בג'נסיס - ד"ר איל קישון, אדי שלו, ג'וני סאקס וגרי גנות - ימשיכו לכהן כדירקטורים בחברות גם לאחר הרכישה.

 

 

הקרן הרביעית של ג'נסיס מושקעת היום ב-12 חברות פעילות, כאשר אינסייט רכשה את ההשקעות ב-11 מתוכן. החברה היחידה שנותרה מחוץ לעסקה היא ריסקיפייד, המהווה את האחזקה הגדולה והבוגרת ביותר של ג'נסיס. לקרן הישראלית נותרו כמובן השקעות פעילות מהקרן השנייה והשלישית שלה, ביניהן ולנס ואינוביד.

 

איל קישון איל קישון צילום: אוראל כהן

 

 

ד"ר איל קישון אמר לכלכליסט כי הרכישה מייצרת תשואה גבוהה מאוד עבור המשקיעים של הקרן. ג'נסיס פרטנרס, שנוסדה ב-1996, היא קרן הון סיכון המתמקדת בהשקעות בחברות בשלבים מוקדמים ושותפיה ניהלו לאורך השנים יותר מ-600 מיליון דולר על פני ארבע קרנות. ג'נסיס פרטרנס ביצעה לאורך השנים יותר מ-30 אקזיטים, בחברות כגון אודיוקודס, פאנדטק, פריימסנס וסולאראדג'. לעומתה, אינסייט ונצ'ר פרטנרס היא פירמת הון סיכון ופרייבט אקוויטי המשקיעה בחברות ובטכנולוגיה בצמיחה מהירה. היא נוסדה ב-1995 ומנהלת כיום נכסים בשווי 20 מיליארד דולר.

 

 

 

איל קישון, אדי שלו, ג'וני סאקס, גרי גנות והדר קיניתי איל קישון, אדי שלו, ג'וני סאקס, גרי גנות והדר קיניתי צילום: יוסי צבקר

 

 

"אנחנו עושים מעין 'העברת מקל' וקונים לחברות שלנו עוד 10 שנים ועוד הרבה כסף" הסביר קישון, "הקרן שלנו כבר בת 10 ואנחנו קרן קטנה, הקרן של אינסייט גייסה כ-6.5 מיליארד דולר ב-2018".

 

"המהלך הזה התבשל לאורך הרבה זמן ובהדרגה. קרן אינסייט כבר השקיעה בכמה חברות בארץ, שלוש מהן מקבילות לפורטפוליו של ג'נסיס - monday.com, Sisense ו- JoyTunes - יצא שחלה זהות אינטרסים גדולה בינינו. הם קרן שתמיד רוצה לעשות השקעות גדולות יותר ויכולה להשקיע גם 20-100 מיליון דולר בפעם אחת. עם שלוש חברות חופפות, נראה היה הגיוני שהם יקנו את כל הפורטפוליו".

 

 

אדי שלו אדי שלו צילום: נמרוד גליקמן

 

 

השותפים בג'נסיס החליטו כבר לפני כשנתיים שלא לגייס קרן חמישית, אבל ימשיכו להשקיע כמשקיעים פרטיים. "אני חושב שיש פה צעד חיובי הן לחברות והן למשקיעים" סיכם קישון, "כקרן ארלי סטייג', כדי לתת למשקיעים את התשואה האולטימטיבית היינו צריכים להמשיך לנהל את הקרן לפחות עוד 5 שנים, כאן המשקיעים קיבלו תשואה מאוד יפה. זה עוד סוג של אקזיט שאפשר לעשות למשקעים בלי לעשות אקזיט מוקדם ואני חושב שלא מן הנמנע שבהמשך יהיו עוד קרנות ארלי סטייג' ישראליות שירצו לעשות דבר כזה - העברת מקל לקרן גדולה יותר.

 

"לדעתי זו הפעם הראשונה בישראל שבה קרן טובה ומוצלחת נמכרת לקרן פרייבט אקוויטי צמיחה שיכולה לקחת את זה קדימה. זה טוב לחברות ולמשקיעים. לחברות שלנו בעל מניות גדול כמו אינסייט הוא מועמד מצוין להשקיע בהן עוד כסף בסבבי המשך".

 

 

 

ג'ף הורינג, מייסד ושותף מנהל באינסייט, מסר: "הרכישה מעידה על מחויבותה העמוקה של אינסייט לחברות הפורטפוליו שלה בישראל ולחדשנות באזור בכלל. ג'נסיס פרטנרס בנתה ופיתחה פורטפוליו אסטרטגי, המתיישב עם המיקוד של אינסייט בחברות בצמיחה. מוצרי תוכנה מאפשרים לעסקים לפעול כיישות גלובלית בכל הענפים והמגזרים ואנו נרגשים להגדיל את אחיזתנו ולפתוח דלתות להזדמנויות חדשות באזור EMEA, באמצעות הרכישה הנוכחית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x