$
מכשירים ומדריכים

תערוכת ברצלונה 2019

כך ייראו הסמארטפונים ההיברידיים של TCL, שיהיו זולים מהמתחרים

החברה הסינית הציגה בתערוכת הסלולר בברצלונה עיצובי טלפונים מתקפלים, בתצורת מסך מפרקי. החברה מתכננת להשיק דגם שיעלה פחות מאלף דולר, כמחצית ממחירם של מכשירי וואווי וסמסונג המקבילים

רפאל קאהאן 17:3125.02.19
TCL הסינית, יצרנית סלולר סינית שמחזיקה במותגים כאלקטל ובלקברי, הציגה עיצובי סמארטפונים היברידיים בתערוכת המובייל העולמית בברצלונה. המכשירים מתקפלים כמו הגלקסי Fold של סמסונג או המייט X של וואווי. בשלב הנוכחי מדובר באבות טיפוס, ועדיין לא ידוע מתי יגיע דגם סופי לשוק.

 

ההבדל העיקרי בין המכשירים של סמסונג ו-וואווי הוא המנגנון הציר שמשמש לסגירת המסך. אצל TCL הוא מכונה "קשקשי דרקון" וכמו בציר החיבור של הסרפס בוק של מיקרוסופט הוא לא סוגר את המסך עד הסוף אלא מאפשר סגירה מפרקית. כשנפרש המסך, מדובר בתצוגה בגודל 7.2 אינץ' ברזולוציה של 2,048 על 1,546 פיקסל.

 

מכשירים מתקפלים של TCL מכשירים מתקפלים של TCL צילום: עומר כביר

 

 

המכשירים נראים כסוג של תרגיל פיתוח; לטענת החברה, תוכל בעתיד להציע מכשיר מתקפל במחיר של פחות מ-1,000 דולר - כחצי ממחירם של המכשירים שהוצגו ד כה.

 

 

 

TCL מחזיקה במותג ותיק נוסף שעשוי להתאים בדיוק לשימוש במכשירים האלה - Palm. היא רכשה את הזכויות לשם לפני מספר חודשים והערכה אז היתה שהיא מתכננת קו של טאבלטים כדי להצדיק אותו. כעת מתברר שאלה אולי יהיו סמארטפונים מתקפלים. Palm בזמנו נחשבה כחברה החדשנית בתקופתה - שילוב המותג עם טכנולוגיית המסכים המתקפלים עשויה לתאים מאוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x