$
מכשירים

תערוכת ברצלונה 2019

חדש מ-LG: סמארטפון שנשלט בתנועות ידיים ומסוגל לקרוא את כלי הדם שלכם

מכשיר ה-G8 החדש כולל מצלמת סלפי רגישה במיוחד שמזהה מחוות וסורקת את מבנה הוורידים שביד במקום טביעת האצבע. LG נתנה לו גם גוף דק ועמיד ויכולות אודיו מתקדמות. לצידו, נחשף גם פאבלט חדש בסדרה V, בעל מסך 6.4 אינץ' ותמיכה ברשתות 5G

עומר כביר, ברצלונה 21:4524.02.19

LG חשפה שני מכשירי דגל באירוע שערכה לקראת פתיחת תערוכת המובייל העולמית בברצלונה - בהם הושם דגש על רכיבי ממשק. הייחודי מביניהם הוא ה-G8 ThinQ, הדור החדש בסדרת העילית של החברה.

 

 

המכשיר מבוסס על חוויית משתמש לא שגרתית: מצלמת סלפי חדשה שמכונה Z Camera מאפשרת לשלוט במכשיר באמצעות מחוות תנועה, בדומה לקינקט של מיקרוסופט. המערכת יכולה לזהות תנועות בשלושה צירים, באמצעות טכנולוגיית 3D Time of Flight, ועובדת גם תחת אור שמש חזק.

 

 

 

 

 

לדברי החברה, המערכת תיצור אינטראקציה טבעית יותר עם הסמארטפון, שמבטלת את המגבלות של עבודה בשני ממדים ויכולה לצפות את כוונות המשתמש באמצעות זיהוי מהיר של המחוות שלו.

 

מערכת האבטחה של ה-G8 כוללת גם זיהוי ביומטרי מסוג חדש לסמארטפונים - מערכת זיהוי יד שיכולה לזהות את מבנה הוורידים ביד, ולדברי LG בטוח יותר מזיהוי טביעת אצבע. המערכת מזהה את המבנה של ורידים ביד באמצעות האופן שבו הוא סופגים אור אולטרה-סגול, ולכן קשה מאוד לזיוף. כדי להשתמש בה, כל מה שצריך לעשות זה לשים את היד מעל המכשיר. בגב הטלפון הותקנו שלוש מצלמות - 12 מגה-פיקסל סטנדרטית, 12 מגה-פיקסל בעלת עדשת זום ו-16 מגה פיקסל בעלת עדשה רחבה. הוא יימכר גם בדגם בעל שתי מצלמות, שלא יגיע לארץ.  

 

G8 G8 צילום: LG

 

 

זיהוי המחוות מאפשר לבצע פעולות שונות כמו צילום מסך, שינוי עצמת הקול (באמצעות מחווה כמו סיבוב חוגה של ווליום), הפעלה ועצירה של מוזיקה או גישה מהירה לאפליקציות באמצעות יצירת קיצורי דרך שמקושרים למנח יד ספציפי.

 

המכשיר בעל מסך OLED בגודל 6.1 אינץ' וברזולוציית QHD. הטלפון מונע במעבד ה-855 של קוואלקום כמו רוב מכשירי העילית החדשים. יש לו זיכרון פעולה של שישה גיגה-בייט ומרחב אחסון של החל מ-128 גיגה-בייט. משקלו עומד על 167 ק"ג וגופו עמיד במים ואבק בתקן צבאי (MIL-STD 810G). למכשיר יש סוללת 3,500 מיליאמפר-שעה, עוביו 8.3 מ"מ ומשקלו 167 גרם.

 

לטלפון חדש יש יכולות סאונד מתקדמות שמבוססות על רמקולי Boombox של LG. ובניגוד לטרנד שכל כך נפוץ היום, LG לא ויתרה על חיבור האוזניות במכשיר, לדברי כחלק ממחויבותה לספק חוויית סאונד עילאית. המכשיר יושק בכמה גרסאות שונות בהתאם לשווקים שבהם הוא יופץ, למשל עם מצלמה ראשית עם עדשה כפולה או עדשה משולשת. המכשיר נמכר בתת דגם בשם G8S בעל מסך 6.2 אינץ' ברזולוציה נמוכה יותר של +FHD, סוללה מוגדלת של 3,550 מיליאמפר-שעה ומערך צילום ובו עדשה רחבה עם חיישן 13 מגה-פיקסל.

 

 

G8 בגרסה בת שתי מצלמות G8 בגרסה בת שתי מצלמות צילום: LG

 

 

לצד ה-G8, חשפה החברה את פאבלט ה-V50 Thinq, הדגם הראשון שלה שיתמוך ברשתות דור חמישי. זהו פאבלט בעל מסך 6.4 אינץ' ברזולוציית QHD, שבראשו מגרעת עם מצלמת סלפי כפולה: חיישן של שמונה מגה פיקסל, וחיישן של חמישה בעל עדשה רחבה - מערך זהה לשל ה-V40. המכשיר שוקל 180 גרם ועוביו 8.3 מ"מ.

 

ל-V50 יש את אותו מערך הצילום של ה-G8 וכמותו, גם גופו עמיד בנוזלים ואבק בתקן צבאי. אין לו סורק טביעות אצבע בתוך המסך כמו למכשירי הדגל המתחרים שנחשפו לאחרונה; תחת זאת, הסתפקה היצרנית בסורק רגיל בגב הטלפון וביכולת זיהוי פנים ע"ב מצלמת הסלפי.

 

 

מכשיר ה-V50, ולצידו יחידה בעלת כיסוי ובו מסך נוסף מכשיר ה-V50, ולצידו יחידה בעלת כיסוי ובו מסך נוסף צילום: LG

 

 

בניגוד לוואווי וסמסונג, לא חשפה LG סמארטפון היברידי בעל מסך מתקפל, אך מצאה פיתרון ביניים בדמות כיסוי ל-V50 ובו מסך OLED איכותי משלו. גודלו 6.2 אינץ' והוא מאפשר למכשיר להציג מספר יישומים במקביל, אם כי הציר שבין המסכים אינו רכיב תצוגה, כך שלא ניתן יהיה לפתוח אותו לטאבלט כמו בטלפון היברידי אמיתי.

 

שני המכשירים  החדשים יושקו בקרוב, במחיר שטרם פורסם. עוד לפני שהציגה בהרחבה את הטלפונים עצמם, התמקדה LG ביכולות של הדור החמישי, כמו וידאו באיכות גבוהה ב-VR, שילוב הולוגרמות ביישומי AR או תשתית אמיתית ורחבה למכשירי אינטרנט הדברים בהיקפי שימוש גדולים.

 

 

"הדור הרביעי שינה את האופן שבו אנו חיים ועובדים, הדור החמישי ידחוף אותנו קדימה בדרכים שלא חשבנו עליהן", אמר באירוע פרנק לי, מנהל התקשורת של חטיבת המובייל ב-LG. "הוא יגיע מהר ובאופן שאנחנו לא מדמיינים. חברות צריכות להתמודד עם השינוי המהיר, ואנחנו צריכים לחזות ולהגשים את צורכי המובייל שלכם. אנחנו פועלים על סמך תובנות - ניתוח חיי היומיום של אנשים, ולראות אם אנחנו יכולים להוסיף ערך לטכנולוגיה ולעיצוב, לענות על צרכים בלתי צפויים. LG תשדרג את חוויית המובייל שלכם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x