$
אינטרנט

נוכלים מציעים 360 אלף דולר להאקר שישיג וידאו של טייקונים צופים בפורנו

עברייני הרשת מנסים לסחוט גולשים בטענה שבידיהם תיעוד מצולם שלהם בסיטואציות אינטימיות - ולפי מומחי אבטחה, עשרות אלפי גולשים נפלו במזימה. ואולם, מטרות האיכות של הפושעים הם מנכ"לים, רופאים מפורסמים, פרקליטים בפרופיל גבוה וגדולי עולם למיניהם. מה עושים כשמנסים לסחוט אתכם?

שירות כלכליסט 13:4324.02.19

נוכלים ברשת מנסים להשיג חומר מביך על עשירים ובעלי אמצעים - ולפי חברת הסייבר Digital Shadows אחד מסוגי המידע הוא תיעודים אינטימיים של שימוש באתרי פורנו. לפי דיווח של הביזנס אינסיידר, מוכנים סחטני הרשת לשלם עד 360,000 דולר לפושעי סייבר תמורת תיעוד מצולם שכזה, אותו ניתן להשיג דרך מצלמות לפטופים שנפרצו.

 

 

לפי Digital Shadows, עדיין לא אותר מקרה כזה. ואולם, עדיין משתמשים הנוכלים בניסיונות סחיטה שכאלה, גם מבלי להשיג תיעוד מצולם. המזימה פשוטה: הפושע פונה למשתמש דרך כתובת מייל שלו, אותה השיג ממקורות שונים, ודורש ממנו כופר או שיפרסם תיעוד שלו צופה בפורנו להנאתו בסיטואציה אינטימית.

 

 

אתה צופה, הפושעים צופים. או לפחות, כך הם טוענים אתה צופה, הפושעים צופים. או לפחות, כך הם טוענים צילום: shutterstock

 

 

הפושעים פשוט נשענים על העובדה שרוב המשתמשים צופים בפורנו, והמזימה עובדת: לפי החברה, כ-330,000 דולר שולמו כך לפושעים בשבעת החודשים האחרונים, על אף שלא היה בידיהם כל חומר מביך על הנסחטים. בתקופה זו זיהתה החברה 792,000 ניסיונות הונאה שהפילו כ-89,000 קורבנות. הסכום הממוצע שנסחט מהגולשים היה 540 דולר, באמצעי תשלום חשאי כביטקוין ומטבעות קריפטו אחרים.

 

ואולם, פושעים יודעים שהגולש הממוצע לא יעשה אותם עשירים, ולכן מנסים למצוא האקרים שימסרו להם חומר סחיטה שישמש נגד פקידי ממשל, מנכ"לים, עו"דים בפרופיל גבוה, רופאים בכירים ושאר בעלי אמצעים. מקרים כאלה זוהו בעבר גם בישראל וישנן טכניקות פשוטות לצמצום הסיכוי לפריצה וסחיטה, המוצגות במדריך זה.

 

סוחטים אותי - מה לעשות?

 

מה עושים כשפונה אליכם פושע ומנסה לסחוט אתכם בטענה שתיעד אתכם בסיטואציה אינטימית? ראשית, היכנסו לאתר Have i been Pawned וגלו האם המייל שלכם נמצא ברשימת מאגרי נתונים קיימים שהגיעו שמית לידי האקרים (נוכחותם ברשימה לא מעידה בהכרח על פריצה).

 

 

 

אם גם סיסמת המייל נמצאת בידי הפורצים, יש סיבה לחשוש. ואולם בכל מקרה עדיף פשוט להחליף סיסמה, להימנע מלהיכנע לדרישת הכופר ולהתלונן במשטרה; סביר יותר שמדובר בניסיון הונאה מאשר בגורם שבאמת מחזיק בווידאו שלכם צורכים פורנו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x