$
מכשירים ומדריכים

גוגל: טעינו כשלא סיפרנו שמוצרי Nest מכילים מיקרופונים

בתחילת החודש נודע שמוצרי הבית החכם של החברה כוללים אמצעי האזנה חשאיים. עתה מתנצלת החברה ומסבירה את טעותה; לדבריה, המיקרופון היה שם כדי לאפשר יכולות עתידיות, ולגמרי במקרה לא הופיע בתיאור המוצר

ניצן סדן 11:1220.02.19

גוגל מתנצלת רשמית על שלא הודיעה לרוכשי מוצרי בית חכם שהם כוללים יכולת האזנה מתקדמת - מה שמאפשר פגיעה בפרטיותם.

 

 

בראשית החודש הודיעה גוגל שאחד ממוצרי נסט, מערכת האזעקה הביתית Secure, יקבל תמיכה בהפעלה קולית ע"ב הסייענית החכמה אסיסטנט; בעלי המכשיר הופתעו מאוד, שכן בשום שלב לא סיפרה להם גוגל שהמוצר מגיע עם מיקרופונים - ועוד כאלה שרגישים דיים כדי להבין שפה טבעית.

 

 

מערכת Nest Secure מערכת Nest Secure

 

 

אפשר להבין את ההפתעה, שכן לגוגל היסטוריה גרועה בכל הנוגע לריגול אחר משתמשים והסתרתו - מאיסוף מידע אישי מרשתות WiFi פתוחות בידי ניידות מיפוי הרחובות שלה ועד קריאת הודעות ג'ימייל ושאיבה המונית של מידע מאפליקציות אנדרואיד.

 

עתה התנצלה החברה וטענה שהמקרה הוא בסך הכל טעות תמימה. "המיקרופון המובנה מעולם לא היה תוכנן להיות חשאי, ואמור היה להופיע במפרט הטכני", מסר דובר גוגל לביזנס אינסיידר. "זו היתה טעות מצידנו. המיקרופון לא דלק, והיה אמור לפעול רק כשמשתמשים מאפשרים זאת ספציפית". בנוסף, נמסר שאותו מיקרופון נכלל במכשיר מלכתחילה כדי לאפשר תכונות עתידיות כזיהוי צליל שבירת זכוכית.

 

 

 

סדרת מוצרי נסט של גוגל כוללת תרמוסטט, גלאי עשן, משקל וחפצים חכמים אחרים. נסט נרכשה בידי גוגל 2014 ב-13 מיליארד דולר, ופעלה כחברה עצמאית עד שנספגה אל תוך גוגל לפני שנה. היקף מכירותיה לא ידוע, אך לא הגיעו למיליארד דולר לפחות עד אפריל שעבר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x